MojAndroid

Asi každý pozná seriál Knight Rider z deväťdesiatych rokov a auto KITT, ktoré na tú dobu nieslo tie najmodernejšie technológie a dokonca aj hovorilo. Hoci technika sa za uplynulé desaťročia posunula vpred míľovými krokmi, automobily stále nedokážu rozprávať a komunikovať s človekom na takej úrovni, ako to stvárnil už spomínaný seriál. Priblížiť by sme sa k tomu však mohli vďaka spoločnosti Google, ktorá plánuje vlastného “KITTA” pre Android. Interne je známy ako “Android Eyes Free” a mal by priniesť možnosť prehľadávať web a čítať správy aj vtedy, keď práve šoférujete.

KITT pre Android, alebo teda Android Eyes Free, umožňuje používateľovi interakciu s vyhľadávaním Google Search na Androide pomocou hlasu. Odosielať budete môcť textové správy, či zistiť predpoveď počasia bez toho, aby ste museli odpútať svoju pozornosť od riadenia. Android vám spätnú odpoveď alebo výsledok vyhľadávania prečíta nahlas a to isté platí aj o prichádzajúcich správach, či upozorneniach. Hlasové príkazy sa aktivujú niekoľkými spôsobmi, a to buď pomocou tlačidla na handsfree slúchadle, vyslovením frázy “Ok Google” alebo mávnutím rukou pred zariadením.

Eyesfree1 SpeakNow Eyesfree21 Eyesfree31

Nová funkcia sa má dať aktivovať z ktoréhokoľvek miesta v systéme pomocou hlasu – či už ste na domovskej obrazovke, v spustenej aplikácií alebo je dokonca zariadenie vypnuté a nabíja sa. Funkcie Android Eyes Free by mohli byť v podstate veľmi podobné tým, ktoré Google chystá pre svoj operačný systém v automobiloch. O ňom sme vás informovali v článku – Takto by mohol vyzerať Android v automobiloch, systém vám správy prečíta.

Podobnú funkcionalitu Androidu Eyes Free už teraz ponúka smartfón Motorola Moto X, ktorý disponuje niekoľkými spôsobmi hlasovej interakcie s ním. Kedy sa však hlasové ovládanie Android Eyes Free objaví v natívnom Androide od Googlu, ostáva otázne.

Zdroj: androidpolice

2.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+