MojAndroid

Kauza Huawei vs USA nepredstavuje pre čínskeho giganta problém len z pohľadu prístupu k systému Android a jeho budúcim aktualizáciám. Zákaz amerického ministerstva obchodu poskytovať Huawei technológie vypočula aj britská spoločnosť ARM. Tá s Huawei spolupracuje na vývoji jeho čipsetov Kirin. Ako sa ale zdá, uvedenie čipsetu Kirin 990 to asi neohrozí. Podľa informácií serveru GizmoChina by mal Kirin 990 konečne podporovať natáčanie 4K videí pri frekvencii 60 fps.

Objaví sa až v troch generáciách vlajkových lodí

Posledné dve generácie vlajkových smartfónov Huawei sa opierali o výkon čipsetov Kirin 970 a Kirin 980. V druhom prípade išlo o prvý čipset vyrobený 7nm výrobným procesom. Predpokladá sa, že podobne to bude aj v prípade Kirinu 990, ktorý sa má objaviť v chystaných vlajkových smartfónoch Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro. Tie by mali byť predstavené 19. septembra. Kirin 990 by sa mal objaviť aj u skladacieho smartfónu Huawei Mate X a budúcoročných modelov Huawei P40 a P40 Pro.

Podpora 4K videa pri 60 fps, 5G modem, vyšší výkon a nižšia spotreba

Najzásadnejšie vylepšenie by sa malo týkať podpory fotoaparátu. Podpora 4K videí pri 60 snímkoch za sekundu môže urobiť z Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro najlepšie smartfóny na natáčenie videí. Čipset Kirin 990 by mal obsahovať aj modem Balong 5000 pre podporu 5G konektivity. Ďalšie informácie k čipsetu nie sú známe. Očakáva sa ale tradičné zvýšenie výkonu o minimálne 10 % a zníženie spotreby o rovnakú hodnotu oproti minulej generácii.

Náš tip
Huawei Mate X príde s úplne novým výkonným procesorom a pozmeneným dizajnom
20.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+