MojAndroid

Ako by ste prijali fakt, keď by ste mohli aplikácie iOS spustiť na svojom Android zariadení? Niečo podobné, o čo sa snažia Windows a Linux? Myšlienky tu už boli skôr, ale až teraz sa prešlo k činom od myšlienok a rečí…

Ambiciózny projekt Kickstarter konečne dospel na úspešnú cestu, popri hľadaní finančných prostriedkov, ktoré sú tak prepotrebné pri jeho realizovaní. Teoreticky, iEMU znie pomerne jednoducho. Ide o vytvorenie emulátora, ktorý pracuje na rôznych platformám OS. Emulátor je založený na open-source emulátore QEMU, s podporou S5L8930 Samsung.

Na tomto mieste môžete povedať: “emulátory sú staré správy.” Stačí jedna pre testovanie iOS aplikácie na Mac a môžete hrať všetko. Bohužiaľ nie je to tak jednoduché. V skutočnosti neexistuje  žiadny emulátor iOS pre Mac. Ide o simulátor, čo nie je to isté ako virtualizovaná verzia OS. Emulácia všetkých hardvérovo uzamknutých zariadení ako iPhone bude veľmi ťažká. Vedúci projektu Chris Wade už pracuje na projekte, ale je pred ním ešte stále dlhý cesta. GPU, multitouch, USB, mobilné dáta a kamery sú len niektoré z komponentov, ktoré je potrebné zosúladiť.

A prečo dávame do pozornosti túto informáciu používateľom Androidu?  Je jasné, že aplikácie iOS nebudú pre zariadenia Android k dispozícii ihneď. Ale je to vynikajúci začiatok. Tento projekt by mal položiť základ pre rozvoj stále sa rozširujúceho OS Android. Predstavte si, že máte zariadenie Nexus, ktoré poháňa IceCream Sandwich a používa iOS aplikácie. Alebo HD2, na ktorom môžete spustiť Windows Mobile 8, Ubuntu, Android, MeeGo a spustiť si aplikácie z AppStore spoločnosti Apple. Je to ďalší krok v tomto odvážnom projekte.

Kickstarter nájdete TU. Môžete tiež držať krok s postupom iEMU – TU.

Zdroj: www.kickstarter.com

1.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+