MojAndroid

Už pred časom sme vám predstavili Android aplikáciu s názvom SearchApp pre Facebook. Išlo o dielo slovenského vývojára, ktorý teraz prináša svoj ďalší projekt s názvom KeywordsApp. A práve KeywordsApp prináša jedinečnú databázu tých najčastejšie vyhľadávaných kľúčových výrazov. Snáď nikoho neprekvapí v zozname slov výraz ako Facebook, YouTube alebo Google. Na nižších priečkach však nájdeme aj Amazon, Yahoo alebo PornHub.

Náš tip
SearchApp pre Facebook: Unikátny slovenský vyhľadávač aj vo vašom mobile!

KeywordsApp

Určite poznáte známy rebríček od spoločnosti Google, ktorý nám poskytuje tie najčastejšie vyhľadávané výrazy vo vyhľadávači za uplynulé obdobie. Takýto zoznam je však značne obmedzený a zohľadňuje aj aktuálne udalosti zo sveta či populárne trendy. Slovenský softvérový vývojár Martin Spano si dal skutočne “mravenčiu” prácu s novým projektom KeywordsApp, ktorý ponúkne približne 300 miliónov najčastejšie hľadaných kľúčových výrazov zoradených podľa ich mesačného hľadania.

“Táto databáza je absolútnych svetovým unikátom, nič podobné na svete neexistuje a pravdepodobne už ani nebude existovať, keďže Google si tieto informácie stráži ako oko v hlave (zverejňuje iba Google Trends a tie sú veľmi veľmi oklieštené) a počas mojej snahy o zozbieranie tejto databázy, pravdepodobne aj ako reakciu na moje pokusy zozbierať databázu, sťažil podmienky získavanie týchto informácii, pretože znamenajú pre ľudí, ktorí ich vlastnia cenu zlata.” – uviedol vývojár Martin Spano.

Má to však háčik. Kľúčové slová sú zamerané na americký trh, a tak si môžeme spraviť skutočne veľmi konkrétnu predstavu o tom, čo sa vyhľadáva v tamojších podmienkach. Slovenský vývojár tvrdí, že túto databázu vytvoril pomocou šepkára pre Google hľadanie a nástroja Google Keyword Planner. Samotná databáza sa následne nachádza na webovej lokalite www.keywordsapp.com, pričom je možné k nej pristupovať prakticky z akéhokoľvek zariadenia.

Aktuálny rebríček podľa KeywordsApp.

Tvorca služby v budúcnosti plánuje lokalizáciu aj do slovenčiny a mobilné aplikácie pre platformy Android a iOS. Táto služba môže byť skutočne užitočná, a to nie len pre vybraných marketérov, ale aj v iných oblastiach či službách. Vzhľadom na dvojročné zbieranie daných údajov, tvorca upozorňuje, že výsledky sa od súčasnosti môžu mierne líšiť. Na aktualizácií databázy však priebežne pracuje.

Využili by ste takýto nástroj aj v prípade vášho povolania? Prijali by ste lokalizáciu do slovenčiny alebo formu mobilnej aplikácie? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

17.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+