MojAndroid

V Obchode Play sa nachádza služba Keybase, ktorá nájde úspech najmä medzi fanúšikmi end-to-end šifrovania. Práve prostredie Keybase Chat je vo svojej podstate šifrovanou komunikáciou s jednoduchými funkciami. Na trhu už pôsobia aplikácie, ktoré end-to-end šifrovanie ponúkajú – napríklad Signal či WhatsApp. V týchto aplikáciách je teda známa len informácia o odosielateľovi a prijímateľovi správy. Zvyšok informácií je šifrovaný, no napriek tomu k využívaniu týchto služieb potrebujete telefónne číslo alebo váš e-mail.

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 17. týždeň 2017

Keybase Chat pracuje trochu odlišne. Používa verejné účty, ktoré už používateľ reálne vytvorené má. Viete tak poslať správu prostredníctvom vášho verejného Twitter účtu, Reddit účtu, ale aj iných. Nepotrebujete k aktivácii a následnému používaniu telefónne číslo či e-mailovú adresu. Správu môžete poslať aj používateľom, ktorí zatiaľ Keybase nevyužívajú. Server, kde konverzácia prebieha napriek tomu nedostane dešifrovací kľúč a vaša konverzácia ostáva naďalej zabezpečená.

Náš tip
Snapchat prináša veľkú aktualizáciu! Pozrite si, aké novinky na vás čakajú

Aplikácia ponúka aj zálohovanie konverzácií a pri prechode na nové zariadenie tak vaše dáta ostávajú živé. Aplikáciu Keybase si môžete vyskúšať a to stiahnutím zadarmo z Obchodu Play.

Verzia: 1.0.15
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.15
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidcommunity

15.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+