MojAndroid

Navigačné tlačidlá prešli v posledných verziách systému Android menšími grafickými úpravami, no ich funkcie zostávajú prakticky nezmenené. Vďaka aplikácii Key Mapper to tak ale byť nemusí.

Aplikácia vám umožní bez problémov si nastaviť akcie, ktoré sa vykonajú pri dvojitom alebo dlhom stlačení jednotlivých navigačných tlačidiel. Podobnú funkciu nájdeme v niektorých nadstavbách výrobcov, no tieto možnosti sú spravidla pomerne obmedzené a ani zďaleka sa nenachádzajú na všetkých zariadeniach s Androidom.

Vďaka aplikácii Key Mapper ale môžete mať množstvo užitočných funkcií na všetkých zariadeniach so systémom Android 4.1 a novším. Každému tlačidlu môžete priradiť akciu pri dlhom, resp. dvojitom stlačení. K dispozícii sú niektoré prednastavené akcie, no zároveň môžete každou akciou spustiť konkrétnu aplikáciu a ušetriť tak miesto na domovskej obrazovke. Aplikácia je v obchode Play k dispozícii zadarmo a bez mikrotransakcií.

Zdroj: XDA

6.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+