MojAndroid

Jednou z vecí, ktorou sa HTC chváli pri novom smartfóne HTC One S je jeho unikátna keramická unibody konštrukcia. Tá je vyrábaná špeciálnym výrobným procesom, ktorý sa nazýva mikro-arc oxidácia. Pri nej je telo smartfónu vystavené vysokému napätiu rádovo 10.000 voltov, ktoré kovový materiál zosilní a vytvorí na jeho povrchu tenkú keramickú vrstvu. Vďaka tejto technológii je materiál až trikrát silnejší ako nerezová oceľ. Mikro-arc oxidácia bola pôvodne navrhnutá pre americký národný úrad pre letectvo a vesmír NASA, kde sa používala pri výrobe satelitov.

Hlásenia od čerstvých majiteľov však naznačujú, že takto špeciálne upravené telo smartfónu HTC One S nemusí byť nakoniec až tak pevné a odolné ako by sme si mohli myslieť. Viacerí sa totiž sťažujú na odieranie keramickej vrstvy z vrchnej časti telefónu a to už po niekoľkých dňoch používania. Majitelia pritom tvrdia, že s ním nezaobchádzali nijakým hrubým spôsobom. Predpokladá sa, že ku chybe mohlo dôjsť priamo vo výrobnom procese. HTC sa zatiaľ k tejto situácii nevyjadrilo, no akonáhle tak urobí, budeme vás informovať.

Aktualizované 12.apríla 2012

Spoločnosť HTC sa k vzniknutej situácií vyjadrilo nasledovne:

HTC je odhodlané ponúkať svojim zákazníkom vysoko kvalitné produkty a úžasný zážitok z ich používania. Problém sa vyskytol len u malého množstva zákazníkov. Povrch One S je laboratórne testovaný a jeho tvrdosť je porovnateľná s keramikou. Napriek tomu, že je odolný, neznamená, že je nemožné ho poškodiť. Bez ohľadu na to, HTC berie kvalitu svojich produktov vážne a poškodeným zákazníkom zariadenia vymení, zároveň implementujeme niektoré zmeny, aby sa budúci zákazníci s podobným problémom už nestretli.

Len podotkneme, že problém s odlupovaním povrchovej vrstvy sa týka len čierneho modelu, pri ktorom je použitý proces mikro-arc oxidácie. HTC One S v sivej/striebornej/modrej farbe by mali byť v poriadku.

Zdroj: modaco

12.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+