MojAndroid

Obrázok tohto zariadenia naznačuje, že ide iba o klasický kazetový diktafón, aký sa dlhé roky používal na nahrávanie a prehrávanie hudby či vytváranie vlastných hudobných kaziet. Prvý dojem však v tomto prípade veľmi klame. Ide totiž o zariadenie poháňané počítačom Raspberry Pi, ktoré slúži ako reproduktor pre playlisty zo služby Spotify. Tieto playlisty fungujú na princípe NFC.

Vynálezca tohto zariadenia, Matt Brailsford z Veľkej Británie, povedal, že inšpiráciu získal zo zariadenia iRecorder – reproduktoru, ktorý vyzerá ako tradičný kazetový prehrávač. Nejde však iba o zariadenie, ktoré má schránku z tradičného zariadenia. NFC playlisty sú totiž vstavené do MC kaziet, na základe čoho sa určuje, ktorá skladba sa prehrá. Celé zariadenie je dokonca možné ovládať pomocou tlačidiel Prehrať, Dopredu a Späť, tak, ako na klasickom kazetovom prehrávači. Veľké červené tlačidlo na zariadení, ktoré kedysi slúžilo na spustenie nahrávania, má v tomto prípade tiež svoj účel. Slúži na vypnutie a zapnutie celého zariadenia, čo ešte viac dotvára klasický zážitok.

Zdroj: CNET via engadget

22.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+