MojAndroid

Posledné čísla o prírastkoch do rodiny Android zariadení hovorili, v poslednom štvrťroku roku 2011, o 700 000 zariadeniach každý deň. Najnovšie čísla hovoria až o 850 000 zariadeniach, ktoré pribúdajú do rodiny Android zariadení.

Ak sledujete tento vývoj na našej spoločnej stránke MôjAndroid.sk, je to až 250 percentný nárast oproti rovnakému obdobiu pred rokom. V aplikáciách nárast nezaostal a pokiaĺ minulý rok bolo na Mobile World Congress oznámených 150 000 aplikácií dostupných v Android Markete, dnes sa toto číslo vyšplhalo na úctyhodných 450 000 aplikácií s približne jednou miliardou stiahnutí za mesiac.

A výsledok? Operačný systém je v tejto chvíli neprekonateľný a s viac ako 800 zariadeniami poháňanými Androidom je svetovou jednotkou, bez trendu zastavovať, alebo nebodaj klesať.

Živé fotografie priamo z Barcelony:

Zdroj: Google Mobile Blog

Ďakujeme spoločnosti Samsung za pozvanie na MWC 2012.

27.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+