MojAndroid

Kauza Huawei vs. USA naberá na obrátkach. Ešte nič neutíchlo, skôr naopak. Vynárajú sa stále nové a nové informácie o tom, ako rôzne spoločnosti rušia spoluprácu s čínskou firmou. Nedávno sme informovali o tom, že Huawei pravdepodobne nebude môcť používať SD karty a možno stratí licenciu aj na používanie technológie bluetooth.

K problému sa teraz vyjadrila aj Wi-Fi aliancia, ktorá dodržiava nariadenie USA a dočasne obmedzila účasť spoločnosti Huawei na svojich aktivitách. Teraz by ste si mohli povedať, že je to obrovský problém, no nie je. Nové zariadenia čínskej spoločnosti budú aj naďalej môcť používať Wi-Fi, no nebudú certifikované alianciou. Pre koncového používateľa sa tým pádom absolútne nič nemení.

Kauza okolo Huaweiu momentálne delí používateľov na dva tábory. Niektorí sa obávajú o budúcnosť svojich zariadení, prípadne by nový Huawei v žiadnom prípade teraz nekupili. Iní to zase berú optimisticky. Kauza ešte neskončila a reálne sa tieto informácie zatiaľ nikde neprejavili (až na výnimku oneskorenia príchodu modelu Honor 20 Pro na trh).

Náš tip
Máte Huawei alebo Honor: Aký osud čaká značku na Slovensku? Zisťovali sme detaily
  • Michal Hudacin

    USA zrejme nema rada huawei :3 toto je efektivnejsie nicenie ako keby si mali zhadzovat bomby, proste tu firmu odrezu od vsetkeho nech skrachuje, cakam ako sa postavia ine staty, ci uz tu v europe, alebo v juznej amerike

    • Trumpík

      A ako sa chovajú Čínania. Vsetci vedia ze kradnu technologie a su za to este aj odmenovaný. K sebe pustia iba firmy čo sa dobrovolne vzajú kodu alebo im dajú zadné vrátka. Vsetko len kontrolujú a manipulujú a ked im to niekto zatrhne tak sa hrajú na chúdátka. Ja netvrdím že Trump je superhrdina, ale vačsina ludi v EU ani len netusí ako funguje čína. Nech sa aj oni správajú férovo a nie že hlavný manažéri čo kedysi robili v továrni na macbooky teraz pracuje na výrobe Huawei notebookov. To že už za ten čas v niektorých technologiách predbehli americké firmy je normálne, ved ich k tomu strana aj smeruje.

+