MojAndroid

Kauza Huawei vs. USA naberá na obrátkach. Ešte nič neutíchlo, skôr naopak. Vynárajú sa stále nové a nové informácie o tom, ako rôzne spoločnosti rušia spoluprácu s čínskou firmou. Nedávno sme informovali o tom, že Huawei pravdepodobne nebude môcť používať SD karty a možno stratí licenciu aj na používanie technológie bluetooth.

K problému sa teraz vyjadrila aj Wi-Fi aliancia, ktorá dodržiava nariadenie USA a dočasne obmedzila účasť spoločnosti Huawei na svojich aktivitách. Teraz by ste si mohli povedať, že je to obrovský problém, no nie je. Nové zariadenia čínskej spoločnosti budú aj naďalej môcť používať Wi-Fi, no nebudú certifikované alianciou. Pre koncového používateľa sa tým pádom absolútne nič nemení.

Kauza okolo Huaweiu momentálne delí používateľov na dva tábory. Niektorí sa obávajú o budúcnosť svojich zariadení, prípadne by nový Huawei v žiadnom prípade teraz nekupili. Iní to zase berú optimisticky. Kauza ešte neskončila a reálne sa tieto informácie zatiaľ nikde neprejavili (až na výnimku oneskorenia príchodu modelu Honor 20 Pro na trh).

Náš tip
Máte Huawei alebo Honor: Aký osud čaká značku na Slovensku? Zisťovali sme detaily
27.5.2019
Zdroj: thenextweb.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+