MojAndroid
07.01.2018
Aktualizované
1.9
Aktuálna verzia
5.0 a vyššie
Vyžaduje Android
43M
Veľkosť
500+
Inštalácie
Zdarma
Cena

Aplikácia umožňuje nahlásiť polohu človeka bez domova v Bratislave.

Používaním aplikácie Vagus SOS na území Bratislavy môžete človeku bez domova zachrániť život a zabezpečiť odbornú pomoc. Pomôžete tak riešiť problém, kedy zdravotné záchranné zložky alebo polícia nedokážu človeku na ulici pomôcť ak nemá akútne ochorenie alebo zranenie. To sú situácie, kedy pomáhajú sociálni pracovníci občianskeho združenia Vagus v projekte Streetwork, ktorí okrem iného, majú možnosť ohrozeného človeka previezť do nocľahárne, zabezpečiť, aby noc prežil bez ohrozenia alebo s daným človekom začať dlhodobo pracovať na zlepšení svojej situácie.

APLIKÁCIA NESLÚŽI AKO NÁHRADA ZA LEKÁRSKU ZÁCHRANNÚ SLUŽBU A FUNGUJE IBA NA ÚZEMÍ MESTA BRATISLAVA.

Prijaté hlásenia pracovníci Vagusu v čase svojej služby (pondelok až piatok od 9:00 do 21:00 a v sobotu od 17:00 do 21:00) vyhodnotia do pár minút a ak je situácia daného človeka kritická, dokážu okamžite na dané miesto vyraziť a poskytnúť človeku bez domova poradenstvo, odvoz do nocľahárne alebo teplý čaj, či prikrývku.

Aplikácia umožňuje pre akútne situácie aj priamy hovor na linku terénnych pracovníkov 0949/655555, ktorá je dostupná v čase služby terénnych pracovníkov.

Menej akútne hlásenia budú terénni pracovníci združenia Vagus riešiť postupne. Všetky vyriešené podnety sa následne prostredníctvom hlásenia zobrazia nahlasovateľovi.

V menu nájdete aj praktický zoznam väčšiny zariadení pre pomoc ľuďom bez domova v Bratislave, či rady ako darovať finančnú alebo materiálnu pomoc, prípadne ako dobrovoľnícky pomáhať ľuďom bez domova.

Aplikácia vznikla vďaka pro bono spolupráci medzi štúdiom Appoxide Lab a občianskym združením Vagus.

Pridaj svoju aplikáciu
Si slovenský developer a máš vlastnú Android aplikáciu? Zviditeľni ju v našom Android katalógu.

+