MojAndroid

Kaspersky dnes v Bratislave predstavil novú verziu vlajkovej lode svojho portfólia bezpečnostných riešení – Kaspersky Internet Security – multi-device. Spolu so štandardnou výbavou ponúka aj ďalšie možnosti ochrany používateľov internetu. Nová verzia predstavuje komplexné riešenie na ochranu používateľov Android, Windows či Mac pred škodlivými softvérmi, nebezpečnými webovými stránkami, online sledovaním, internetovými ale aj finančnými podvodmi.

Navyše, používatelia Windowsu získajú v rámci produktu aj niekoľko nových funkcií. Ich dáta bude chrániť pred zneužitím aj pri nezabezpečenom internetovom pripojení nová funkcia Bezpečné pripojenie (Secure Connection). Pomocou funkcií Aktualizátor softvéru (Software Updater) a Mazanie softvéru (Software Cleaner) budú môcť plátať potenciálne diery v systéme ochrany zariadenia.

kaspersky_tlacova_konferencia_bezpecnost-7-of-9

O čo ide v Bezpečnom pripojení? Táto funkcionalita šifruje všetky odoslané a prijaté dáta v rámci siete. Je to rozhodne dôležité pri uskutočňovaní finančných transakcií, ale aj pri zadávaní údajov na stránkach vyžadujúcich registráciu a pod. Používatelia môžu oceniť túto funkcionalitu najmä pri cestovaní, kedy často využívame nezabezpečené bezdrôtové siete (wifi). A že to nie sú len bájky dokazuje aj prieskum spoločnosti Kaspersky Lab. Z neho vyplýva, že každý piaty používateľ sa stal obeťou kyber-zločinu počas cestovania. Zároveň i každý piaty používateľ priznal, že nespravil žiadne bezpečnostné opatrenia.

kaspersky_tlacova_konferencia_bezpecnost-8-of-9

Technológia Bezpečné pripojenie sa dá spustiť v hlavnom okne Kaspersky Internet Security – multi-device. Rovnako ju je však možné aktivovať aj automaticky pri pripojení zariadenia k verejnej bezdrôtovej sieti alebo v prípade, že používateľ pracuje s dôvernými informáciami (internet banking, online nakupovanie, platobné systémy…). Jedna licencia poskytuje používateľovi 200 MB šifrovanej prevádzky. Tiež môžu získať neobmedzený objem za mesačný alebo ročný poplatok.

Využívanie zraniteľnosti v inštalovaných programoch patrí k najčastejším spôsobom, akým môže malware preniknúť do počítača. Nie všetci totiž venujú dostatočnú pozornosť pravidelnej aktualizácii vo svojich zariadeniach. Aktualizátor softvéru teda automaticky vyhľadáva appky, ktoré treba aktualizovať. Po odsúhlasení používateľom zabezpečí okamžitú inštaláciu najnovších verzií do počítača priamo zo stránok dodávateľa aplikácií. Je tiež možné požiadať aj o manuálnu aktualizáciu aplikácie, či zaradiť vybranú appku do zoznamu takých, ktoré si nevyžadujú aktualizáciu (ak sa napr. vyžaduje staršia verzia).

kaspersky_tlacova_konferencia_bezpecnost-2-of-9

Ako vyplynulo z prieskumu Kaspersky Lab, až 37% používateľov má vo svojich zariadeniach programy, ktoré vôbec nepoužíva. Tie preťažujú pamäť zariadenia i poskytujú priestor kyberzločinu na prienik do systému. Funckionalita Mazanie softvéru teda preskenuje všetky appky inštalované v počítači – a potom označí tie, ktoré sa mu zdajú rizikové. Ľudia pritom nemusia ani tušiť, že ich majú nainštalované. Po preskenovaní informuje Mazanie softvéru používateľa o každom programe, ktorý je nainštalovaný do ich zariadenia práve bez ich vedomia či jasného súhlasu. Reč je aj o programoch, ktoré napr.poskytujú nekompletné informácie, alebo aj klamlivé informácie o sebe, fungujú v záložnom móde či sú málo využívané. Po prijatí výstrahy sa môže používateľ rozhodnúť o odstránení prípadne ponechaní označenej aplikácie.

kaspersky_tlacova_konferencia_bezpecnost-5-of-9

V neposlednom rade, nová verzia Kaspersky internet Security – multi-device je teraz rozšírená o vylepšené pokročilé technológie, ako napr. viacvrstvová ochrana finančných transakcií (funkcia Bezpečné financie), prevencia pred inštaláciou nežiaducich aplikácií (funkcia Aplikačný manažér) alebo blokovanie reklamných banerov v prehliadači (funkcia Anti-Banner).

Nová verzia Kasperski Internet Security – multi-device bude dostupná podľa najnovších informácií od 15.9.2016.

kaspersky_tlacova_konferencia_bezpecnost-6-of-9

Na tlačovej konferencii nám do pozornosti dali aj zaujímavú stránku haveibeenpwned.com, kde si môžete na základe mailovej adresy skontrolovať, či sa niektorý z vašich účtov na sociálnych a iných sieťach nestal obeťou útoku. K stránkam s najčastejším únikom hesiel patrí MySpace, LinkedIn a Adobe.

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+