MojAndroid

Už od počiatku Androidu sa rozoberá otázka jeho bezpečnosti. Je otvorený systém menej bezpečný ako jeho uzavretá konkurencia? Aké sú najväčšie bezpečnostné hrozby pri smartfónoch s Androidom? Oplatí sa mať vôbec v Androide antivírus? Práve na túto otázku sa vám pokúsime odpovedať recenziou jednej z najpopulárnejších antivírusových aplikácií pre Android – Kaspersky Internet Security.

Bezplatná verzia s platenými funkciami na 30 dní zadarmo

Aplikáciu Kaspersky Internet Security si môže každý z vás stiahnuť z obchodu Play bezplatne. Veľa jej funkcií je dostupných zadarmo, s neobmedzeným časom ich používania. Ak sa však rozhodnete, že chcete vyskúšať aj pokročilejšie možnosti aplikácie, môžete tak urobiť na 30 dní bezplatne. Potom je nutné kúpiť si licenciu. Tá stojí pre 1 zariadenie na 1 rok $9,95, pre 2 zariadenia to je $12,95 a pre 3 mobilné zariadenia $15,95. V obchode Kaspersky si však môžete nakombinovať mobilnú licenciu aj s licenciou pre váš počítač.

kaspersky-internet-security-cena

Spoločnosť Kaspersky ponúka okrem aplikácie na zabezpečenie zariadenia aj ďalšie tituly. Ide napríklad o správcu hesiel, aplikáciu zvyšujúcu bezpečnosť detí či iné. Všetky tituly Kaspersky nájdete v obchode Play.

Kaspersky Internet Security pre Android

Ponuka možností v aplikácii Kaspersky Internet Security je naozaj bohatá. Okrem samotnej ochrany zariadenia pred vírusmi tu nájdete aj ďalšie praktické funkcie – sken súborov v zariadení, filter hovorov a SMS, anti-theft funkciu, ktorú využijete pri krádeži alebo strate zariadenia; anti-phishingový filter na SMS, ochranu na webe, ochranu súkromia a ochranu zariadenia v reálnom čase. Všetky si popíšeme detailnejšie.

Poznámka: Funkcie označené znakom “(€)” sú dostupné len v platenej verzii s ročnou licenciou. 

 • Sken zariadenia – Obsahuje možnosti Quick Scan (nainštalované aplikácie), Full Scan (celé zariadenie) Folder Scan (vybrané zložky). Ide o klasický sken, ktorý má odhaliť škodlivé súbory a odstrániť ich.
 • Real Time Protection (€) – Ochrana zariadenia pred vírusmi v reálnom čase. Skenuje novo-nainštalované aplikácie, zmenené súbory a všetku aktivitu na webe.
 • Call & Text Filter – Funkcia, ktorá vám umožňuje vytvoriť tzv. blacklisty ľudí, ktorí sa vám potom nedovolajú a nebudete od nich prijímať ani žiadne SMS.
 • Anti-Theft – Pomocou tejto funkcie môžete svoje zariadenie lokalizovať a ovládať na diaľku cez webový portál Kaspersky. Špeciálnymi príkazmi môžete zariadenie uzamknúť, odfotiť zlodeja prednou kamerou, vymazať všetky dáta v pamäti a spustiť hlasný alarm, ktorý sa nedá vypnúť. Funkcia tiež dokáže rozpoznať, keď sa v zariadení vymení SIM karta a automaticky ho zablokuje, prípadne dokáže zabrániť odinštalovaniu aplikácií (napr. aj aplikácie Kaspersky).
 • Text Anti-Phishing (€) – Táto funkcia dokáže skenovať prichádzajúce SMS a rozpoznať v nich správu, ktorá obsahuje link na nebezpečný web, aby vás ochránila pred phishingovým útokom.
 • Web Protection (€) – Ochrana používateľa pri surfovaní webom. Blokovanie nebezpečných webstránok a odkazov so škodlivým kódom.
 • Privacy Protection (€) – Možnosť ukryť kontakty, hovory a SMS pred inými ľuďmi (tzn. zablokovať ich heslom), aby sa k nim nedostal niekto, komu požičiate svoje mobilné zariadenie, ale nedôverujete mu.

Takto vyzerá webový portál na správu ukradnutého/strateného Android zariadenia

Všetky funkcie tejto aplikácie sme vyskúšali aj v praxi a po niekoľkodňovom používaní môžeme potvrdiť, že fungujú absolútne bezproblémovo. Výbornou funkciou aplikácie Kaspersky Internet Protection je aj možnosť zobraziť nebezpečenstvá na hodinkách so systémom Android Wear. Vždy, keď antivírus nájde nejakú nebezpečnú položku, zobrazí upozornenie v ikone v pravom hornom rohu aplikácie. Tieto upozornenia dostanú majitelia inteligentných hodiniek aj na svoje zápästie.

Kaspersky Internet Security pre Android

Aký je vplyv na batériu?

Mnoho z funkcií tejto aplikácie funguje neustále na pozadí vášho systému. Je tak reálne, že Kaspersky Internet Security bude mať vplyv aj na spotrebu energie vo vašom zariadení. My sme aplikáciu skúšali v režime so všetkými funkciami zapnutými, a to na zariadení Samsung Galaxy S7 Edge. Spotrebu batérie sme sledovali každý deň vždy večer pred nabíjaním s tým, že sme nastavili skenovanie zariadenia na každý deň o 19:00 večer. Spotreba batérie nijako výrazne neklesla a v priemere predstavovala len 1-2% celkovej spotreby batérie. Vzhľadom na jej pridanú hodnotu to hodnotíme ako veľmi prijateľnú hodnotu.

Oplatí sa používať v mobile antivírus?

Žijeme v dobe, kedy je takmer všetko online. Nakupujeme online, veci v banke riešime cez web alebo dedikovanú aplikáciu a na web zdieľame množstvo osobných informácií, ktoré sú uložené priamo v našom mobilnom zariadení. Uvedomujú si to aj hackeri, ktorí sa to snažia využiť. Čoraz častejšie sa preto stretávame s rôznymi podvodnými e-mailami, SMSkami, či aplikáciami, ktoré pre nás predstavujú potenciálne riziko. Aj keď ste sa za celý svoj život nestretli so žiadnym “vírusom” pre Android, existuje šanca, že sa tak stane. A aplikácia Kaspersky Internet Security vás pred tým môže ochrániť. My by sme si ju však neinštalovali kvôli vírusom…

Kaspersky-Internet-Security-foto-1

To, či sa vaše mobilné zariadenie ocitne v nebezpečenstve, závisí v drvivej väčšine prípadov od vás samotných. Ak ste rozumní, neklikáte na podivné odkazy a neotvárate podozrivé e-maily, mali by ste byť v bezpečí. Pred krádežou či stratou zariadenia sa však vlastným rozumom niekedy nedokážete ochrániť. Aj v tomto prípade vám môže pomôcť aplikácia Kaspersky Internet Security, ktorá vám pomôže vypátrať stratené/ukradnuté zariadenie a znemožní prístup zlodeja k vašim citlivým údajom, fotografiám a bankovým údajom. Práve to je dôvod, prečo by ste nad jej inštaláciou a kúpou licencie mali rozmýšľať.

Výhody:

 • základné funkcie dostupné bezplatne,
 • množstvo funkcií v jednej aplikácii,
 • možnosť na 30 dní vyskúšať platené funkcie,
 • nízka spotreba energie,
 • možnosť nájsť ukradnutý alebo stratený mobil a ovládať ho cez web,
 • celková prehľadnosť a intuitívnosť aplikácie.

Nevýhody:

 • pomerne zložité počiatočné nastavenia (iba časovo),
 • kombinovaná licencia pre PC + smartfón je pomerne drahá.

Verzia: 11.16.4.574
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 11.16.4.574
Aktuálna cena: Zdarma

1.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+