MojAndroid

“Bicykel je prostriedok, ktorý mi umožňuje zažívať slobodu”, slová Karola Voltemára, cykloturistu a dobrodruha, ktorý finišuje svoje prípravy na niekoľkoročnú sólo cestu okolo sveta.

world bike travel

Projekt World Bike Travel je pre mňa niečo špeciálne. Kombinuje to moju radosť cyklistiky, slobodu s možnosťou cestovať, spoznávať. Uvidím, čo príde. Samozrejme nie je to jednoduché opustiť život, na ktorý som zvyknutý, ale zmena je život. Je to výzva a tie mám celkom rád.

World Bike Travel je teda plán ako spoznať svet. Bicykel je prostriedok, ktorý mi umožňuje zažívať slobodu, slobodne sa pohybovať, cestovať a prekonávať sa samého seba..

Vzniklo to jednoducho. Rád bicyklujem, rád cestujem a spoznávam. Často som cestoval na bicykli na kratšie alebo dlhšie výlety, či expedície. Ak by som si chcel pozrieť ten svet z blízka, cez letenky alebo kratšie výlety, nebudem mať na to budget spoznať všetko a hlavne nie z blízka. Vždy je limitou život doma a povinnosti okolo. Takto človek môže zmeniť celý svoj život a uskromniť sa. Žiť v chudobe, ale veľmi bohatý život. To ako to na expedícii vyzerá snáď poriadne zdokumentujem a budem sa môcť podeliť.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trasa je plánovaná cez 80 krajín. Vzhľadom na meniace sa okolnosti budem plánovať konkrétne krajiny a časový harmonogram na jar 2013. V skratke by som mal vyraziť 1.5.2013 zo Slovenska cez krajiny v okolí do Nemecka. Potom cez alpy na Balkán a v zime byť na Blízkom východe. Na jar vyraziť cez Irán Leto stráviť v Číne a strednej Ázii. Ak vyjde čas pozrieť si severnú Indiu, Nepál, Japonsko a k zime ísť do juhovýchodnej Ázie. V zime 2014 prejsť Oceániu a na jar 2015 začať bicyklovať v Austráli a Novom Zélande. V lete 2015 preletieť do Severnej Ameriky konkrétne do Kanady a ísť cez hory na západe smerom na juh. Cieľom je sa dostať do jari 2016 do Patagónie a stihnúť olympiádu v Riu 2016. Potom Afrika a návrat cez západnú, severnú Európu a krajiny pri Severnom mori domov.  Cestou bude možné absolvovať časť cesty so mnou a bude sa to dať objednať ako cyklistická dovolenka. Takže ak niekto chce byť súčasťou cesty okolo sveta má jedinečnú príležitosť.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Projektu World bike travel  som sa začal venovať projektu v lete 2011. V rámci príprav som vytvoril informačný web, dohodol zopár partnerov na vybavenie a snáď sa nájde aj nejaký reálny sponzor pre projekt, ktorý v tomto tiež bude vidieť zmysel. Veľmi vďačím zopár ľudom, ktorí mi pomohli alebo pomáhajú pri organizácii. Odchádzam 1.5.2013 a ešte veľa vecí je potrebné vyriešiť.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rád by som každého pozval na etapy realizované v rámci projektu World Bike Travel – cesty okolo sveta na bicykli.

Cesta odštartuje na Devíne 1.5.2013 a následne štartuje etapa do Passau cez krásne miest v Maďarsku, Rakúsku, Čechách. Môže sa pridať každý, kto trošku bicykluje. Ide o nenáročnú cykloturistiku. Viac na http://www.worldbiketravel.sk/susedska-rozluckova-etapa/.

Alpy na bicykli v termíne 305.2013 – 8.6.2013, ktorá vedie cez najkrajšie alpské sedlá a za niekoľko dní bude mozne nastúpať množstvo výškovyých metrov a prežiť krásne zjazdy. Viac na http://www.worldbiketravel.sk/extrem-cykloturistika-alpy/

MojAndroid.sk je mediálny partner projektu World Bike Travel 

TIP: Bicykel, Android telefón a 1900 km do Paríža [VIDEO]

20.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+