MojAndroid

Pre Android sa objavilo už niekoľko rôznych alternatívnych klávesníc, ktoré sľubovali rýchlejšie a pohodlnejšie písanie pre svojich používateľov. Spomenúť môžeme napríklad The Minuum Keyboard Project alebo Fleksy s pokročilou predikciou. Už čoskoro sa však má objaviť nová aplikácia a alternatívna klávesnica s názvom KALQ. Pre Android by mala byť na Google Play dostupná už v máji.

Teaser5

Nová klávesnica má udajne to najvhodnejšie rozloženie klávesov, ktoré bolo navrhnuté po dlhodobom testovaní tímom výskumníkov z  Max Planck inštitútu v spolupráci so študentami z University of Montana a University of St Andrews. Umiestnenie tlačidiel je neortodoxné a vedci hovoria, že pre rýchle písanie vyžaduje tréning v rozmedzí 20-30 hodín. Rýchlosť písania sa má potom v porovnaní s konvenčným usporiadaním na klávesniciach Androidu a iPadu zvýšiť až o 34%. Niektorými z hlavných výhod klávesnice KALQ sú napríklad rovnaké zastúpenie kliknutí pravého a ľavého palca (54 vs. 46%), krátke dráhy medzi jednotlivými klávesami, umiestnenie spacebaru v strede displeja a iné. Rozloženie klávesov môžete vidieť aj na obrázku nižšie.

kalq-narrow

Či bude klávesnica skutočne tak rýchla a či si nájde svojich priaznivcov uvidíme až v máji. Na Google Play má byť dostupná zadarmo.

Zdroj: max planck institut

24.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+