MojAndroid

Ako sme vás už informovali, tento rok by sme sa mohli dočkať lacného tabletu so štvorjadrovým procesorom, ktorý by mal mať pre zákazníka veľmi prijateľnú cenu.

Na stránke spoločnosti Nvidia sme svedkami zamyslenia, ktoré by mohlo tento produkt priblížiť o niečo viac. Je pravdou, že vyrobiť výkonný a lacný tablet by mohol byť problém. Navyše je potrebné zosúladiť všetky komponenty tak, aby výrobca získal prijateľný výkon a zároveň bola zachovaná aj prijateľná cena pre zákazníka.

Tento pomer výkonu a prijateľnej ceny by mal zabezpečiť práve Tegra 3 procesor od spoločnosti Nvidia.

Preto práve nový KAI tablet od spoločnosti Nvidia by sa mohol dostať na cenu približne 199 USD (158 €), a zároveň by mohol priniesť aj dostatočný výkon v podobe Tegra 3 procesora so štyrmi jadrami. Táto kombinácia by mala priniesť používateľom jedinečný zážitok z výkonu za prijateľnú cenu.

KAI by mal priniesť teda štvorjadrový procesor Tegra 3 s technológiou 4-PLUS-1 architektúry a jadrom pre šetrenie energie. Pamäť by mala byť tvorená unikátnym pamäťovým modulom kompatibilným s PC, medzi inovácie patrí technológia DirectTouch a PRISM.

Tablet však môže byť, okrem základnej verzie, nakonfigurovaný podľa požiadaviek zákazníka.

Na záver len dodajme, že tento tablet by sa, podľa dostupných správ, mal objaviť na trhu v priebehu mesiaca júl.

Zdroj, foto: NVIDIA

5.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+