MojAndroid

Technológie nám v mnohom veľmi pomáhajú, ale málokto z nás si uvedomuje, že nám môžu aj uškodiť. Práve na naše chyby pri narábaní s modernými technológiami čakajú kybernetickí útočníci, ktorých cieľom je zneužiť naše údaje a obrať nás o peniaze.

Jednou z častých chýb, ktoré nedodržiavame v súvislosti s bezpečnosťou našich mobilných zariadení, je uzamknutie domovskej obrazovky. Uzamknutie obrazovky slúži najmä na to, aby si obsah nášho smartfónu či tabletu nemohol prezerať ktokoľvek, komu sa dostane do rúk. Prečo by si mal niekto prezerať našu súkromnú galériu fotografií alebo čítať SMS správy a e-maily?

Viacerí z nás majú v tabletoch či smartfónoch aj pracovné emaily, a tak sa tu dá nájsť množstvo informácií nie len o vás, ale aj o vašej práci. Nehovoriac o tom, že sme neustále online na sociálnych sieťach a rôznych „chatoch“, v ktorých si píšeme aj o financiách. V neposlednom rade, cez mobilné zariadenie takmer denne navštevujeme aj naše elektronické bankovníctvo.

Na to, aby sa vám niekto vkradol týmto spôsobom do súkromia, stačí jediný dotyk po obrazovke. Pamätajte, že váš smartfón nie je len vašim každodenným užitočným pomocníkom, ale aj zariadením, v ktorom sa nachádza množstvo súkromných informácií, ktoré sa dajú rýchlo a ľahko zneužiť.

Práve na kontrolu uzamknutia obrazovky myslí aplikácia ČSOB MobileControl, ktorú v týchto dňoch dostanete bezplatne účtu od ČSOB a spolu s ňou získate aj výhodnejšiu cenu za bezpečnostné riešenia od spoločnosti ESET.

Nepodceňujte riziká a myslite na bezpečnosť svojho smartfónu, ktorý nosíte stále so sebou.

Viac info nájdete na: www.csob.sk/chcem_to_vsetko_2017

10.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+