MojAndroid

Juraj Koreň je víťaz súťaže CATAPULTUJ SVOJ SEN z roku 2017, ktorú usporiadala spoločnosť CAT. Zároveň je to profesionálny paraglajdista, horolezec a dobrodruh, dnes už aj ambasádor spoločnosti CAT. Teraz bude mať šancu prejaviť svoju dobrodružnú náturu počas extrémnych pretekov Red Bull X-Alps. Tieto prestížne preteky sa konajú iba každé dva roky a zúčastní sa ich 32 vybraných športovcov z celého sveta. Česko a Slovensko bude reprezentovať práve Juraj.

Pre mňa je to splnenie jedného obrovského sna malého chalana, ktorý si povedal, že nič nie je nemožné!“ povedal Koreň. 

Na preteky sa Juraj snažil dostať aj počas minulých ročníkov, ale až dnes sa mu podarilo prebojovať medzi špičku, kvôli čomu skutočne dlho a poctivo trénoval a zúčastňoval sa rôznych podobných pretekov, ako napr. X-Pyr (Pyreneje) a X-Berg (Dračie vrchy). Red Bull X-Alps je pretek, ktorý začína v Salzburgu už 16. júna a končí v Monaku. „Je to najväčšia, najťažšia a najprestížnejšia súťaž, o ktorej všetci piloti básnia. Štart a live-trackingový ošiaľ si takmer nikto nenechá ujsť,“ teší sa nadšene Juraj a dodáva: „Samozrejme, na preteky si so sebou vezmem aj svoj obľúbený CAT, ktorý ma nesklamal počas tréningov v opustených krajoch bez ľudí a ciest, kde bol mojim spoločníkom s gigabajtami offline máp a reliéfom. Za ten čas sme si na seba zvykli a konečne si tak môžem byť absolútne istý, že ma môj telefón nesklame, aj keď dostane poriadne zabrať.

Okrem úspešnej nominácie na štart pretekov Red Bull X-Alps sa Juraj chystá pokračovať aj v projekte Seven Virgin Summits, v rámci ktorého po Antarktíde skúsi zdolať a zletieť Grónske vrchy s padákom na chrbte.

CAT S61: Aj do tých najväčších extrémov

Jurajovi bude spoločnosť robiť odolný smartfón CAT S61. Ten je vybavený celým radom funkcií, vďaka ktorým vydrží aj v tých najextrémnejších podmienkach. Telefón je okrem iného odolný voči vode, prachu, extrémnym teplotám a dokonca aj nárazom. Okrem toho sa vyznačuje aj termokamerou FLIR, meračom kvality ovzdušia či laserovým meraním vzdialenosti. Skrátka, ide o fantastický telefón pre každého outdoorového nadšenca bez ohľadu na to, či sa chystáte na extrémne preteky Red Bull X-Alps alebo nie.

5.2.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+