MojAndroid

Startup Jolla začal svoj prvý smartfón predávať pred niekoľkými dňami. Jednou z hlavných noviniek tohto zariadenia, vytvoreného bývalými zamestnancami Nokie, je nový operačný systém Sailfish. Tento je založený na OS Meego, ktorého vývoj Nokia prerušila už dávnejšie. Má byť alternatívou pre všetkých, čo chcú vyskúšať niečo úplne nové a nechcú aby to bol Android, iOS alebo Windows Phone. Nový OS zatiaľ beží len na smartfóne Jolla, podľa Tomiho Pienimakiho, CEO spoločnosti Jolla, by si však nový domov mohol nájsť aj na zariadeniach bežiacich na Androide.

sailfish-os-

Nainštalovať tento OS na Android zariadenia je pomerne jednoduché. Vo Fínsku síce o takúto možnosť pravdepodobne nebude veľký záujem, no existujú ľudia, ktorí si nové operačné systémy na svoje zariadenia nainštalujú,” povedal Tomi Pienimaki.

O nový systém spoločnosti Jolla údajne prejavili záujem aj čínski výrobcovia. Spoločnosť len musí naučiť ľudí, ako sa dá nový OS do zariadenia nahrať. Cieľom má byť najskôr Európa, kde chce spoločnosť získať ďalších priaznivcov a neskôr možno USA. Otázne je, či budú ľudia chcieť zmenu, keď si už zvykli na Android a iOS a pre nich dostupné veľké množstvo aplikácií.

Zdroj: androidcommunity

2.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+