MojAndroid

Gmail, Flickr, Dropbox, Picasa a ďalšie cloudové služby ponúkne pod jednou strechou nová služba a aplikácia s názvom Jolicloud. Už nebudete potrebovať X samostatných aplikácií, namiesto toho spustíte Jolicloud, čím získate prístup k veľkému počtu online cloudových služieb priamo z vášho Android zariadenia.

Jolicloud funguje v súčasnosti na desktopových počítačoch a dokonca je ho možné nainštalovať aj ako samostatný operačný systém pre váš počítač alebo notebook. Výhodou je minimálna výkonová náročnosť na hardvér, pretože všetky služby bežia online a potrebný je len prístup k internetu. V najbližšom čase sa však má objaviť aj verzia pre mobilné platformy Android a iOS, čím služba naberie na význame aj pre používateľov mobilných zariadení.

Jolicloud pre mobilné telefóny a tablety je zatiaľ v štádiu beta testovania, ale na Android Markete by sa mal už čoskoro objaviť a fungovať by mal aj na tabletoch s Androidom Honeycomb. Na screenoch z oficiálnej stránky služby vyzerá aplikácia veľmi dobre. Otázka znie, využijete takéto spojenie viacerých cloudových služieb do jednej aplikácie alebo radšej uprednostníte samostatné aplikácie?

Zdroj: androidcentral.com

31.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+