MojAndroid

McAfee je spoločnosť, ktorej názov je vo svete synonymom bezpečnosti. Spoločnosť je známa najmä pre svoj antivírus, ktorí používajú milióny ľudí po celom svete. Už to však nie sú iba softvérové riešenia, v ktorých sa angažuje. Najnovšie spoločnosť predstavila nový smartfón, ktorý bol navrhnutý s dôrazom na bezpečnosť.

Na rozdiel od softvérových riešení niektorých firiem, sa McAfee vydal trochu inou cestou. Spoločnosť totižto použila netradičné riešenie v podobe hardvorévých prepínačov na zadnej strane smartfónu. Tie ovládajú napríklad aktiváciu alebo deaktiváciu kamery, GPS, WiFi alebo napájania. Práve tieto časti sú častokrát terčom hackerov.

Smartfón od McAfee zatiaľ nie je úplne pripravený pre masovú produkciu a do výroby by sa mal dostať až neskôr v priebehu roka. Ako ale tvrdí spoločnosť, tak za 1100 dolárov by mal poskytnúť špičkovú bezpečnosť, ktorú neprekoná nič čo je dnes dostupné na trhu. Cena je vyššia ako by sme mohli čakať, no pre ľudí, ktorí si potrpia na bezpečnosť, by ani vyššia cenovka nemusela byť prekážkou. Navyše, takýto smartfón určite ocenia aj v podnikovej sfére. Presnú hardvérovú výbavu zariadenia však zatiaľ nepoznáme.

Zdroj: androidcommunity

 

2.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Jefficko

  Opravim uvodnu vetu: “McAfee je spoločnosť, ktorej názov je vo svete synonymom malwareu.”

  • TiTo

   suhlasim, nezabudnem na tie dva dni frustracie, ked som sa snazil ich “ochranu” vymazat z utrob registrov…

   • Jefficko

    Kazdy mal s tym problem. Ja tiez.

  • koso

   najviac sa mi aj tak paci ze zavolas na helpdesk s technickym problemom a servisak ti da ako jeden zo stepov na zystenie zavany ze odinstalovat McAfee.

 • SeppWinkler

  Pokiaľ to chápem správne, tak HW prepínače poskytujú neporovnateľne vyššiu bezpečnosť ako SW riešenia. HW vypínač jednoducho fyzicky odpojí danú časť telefónu a SW s tým nemôže nič urobiť a to je super. Ale Johna McAfee moc nemusím a cena je prestrelená.

 • koso

  Ak to bude fungovat podobne ako ich izasny sw tak s panom bohom

+