MojAndroid

McAfee je spoločnosť, ktorej názov je vo svete synonymom bezpečnosti. Spoločnosť je známa najmä pre svoj antivírus, ktorí používajú milióny ľudí po celom svete. Už to však nie sú iba softvérové riešenia, v ktorých sa angažuje. Najnovšie spoločnosť predstavila nový smartfón, ktorý bol navrhnutý s dôrazom na bezpečnosť.

Na rozdiel od softvérových riešení niektorých firiem, sa McAfee vydal trochu inou cestou. Spoločnosť totižto použila netradičné riešenie v podobe hardvorévých prepínačov na zadnej strane smartfónu. Tie ovládajú napríklad aktiváciu alebo deaktiváciu kamery, GPS, WiFi alebo napájania. Práve tieto časti sú častokrát terčom hackerov.

Smartfón od McAfee zatiaľ nie je úplne pripravený pre masovú produkciu a do výroby by sa mal dostať až neskôr v priebehu roka. Ako ale tvrdí spoločnosť, tak za 1100 dolárov by mal poskytnúť špičkovú bezpečnosť, ktorú neprekoná nič čo je dnes dostupné na trhu. Cena je vyššia ako by sme mohli čakať, no pre ľudí, ktorí si potrpia na bezpečnosť, by ani vyššia cenovka nemusela byť prekážkou. Navyše, takýto smartfón určite ocenia aj v podnikovej sfére. Presnú hardvérovú výbavu zariadenia však zatiaľ nepoznáme.

Zdroj: androidcommunity

 

2.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+