MojAndroid

Pokles predajnosti Samsung zariadení pocítil šéf Samsungu (a hlavne riaditeľ jeho mobilnej divízie) JK Shin priamo na svojej koži. Zatiaľ čo minulý trimester zarobil na základnom plate a bonusoch celkovo až 1,5 milióna dolárov, v tomto kvartáli na jeho účet prišlo “iba” 630 000 dolárov. Dôvodom je zníženie predajnosti smartfónov a tabletov, ktoré má JK Shin na starosti. Aj napriek poklesu predajnosti je ale Samsung stále najväčšou (mobilnou) značkou na svetovom trhu s podielom až 24%. Na krk mu ale šliapu alternatívne značky ako Xiaomi, ktoré si odhryzli dostatočne veľký kus koláča, ktorý doteraz patril Samsungu. Xiaomi sa dokonca stalo 3. najväčším výrobcom Android zariadení.

Samsung Galaxy A3-7

Náš tip
VIDEO | Samsung Galaxy A3 príde aj na Slovensko. Vyskúšali sme si ho

JK Shin si ale z nižšieho platu zrejme nerobí vrásky. Na začiatku roka totižto obdržal bonusy a plat v celkovej výške 8,8 milióna dolárov, v čom boli zahrnuté ešte odmeny za minulý rok. Nižšie výnosy spoločnosti sú ale varovným signálom pre Samsung, ktorý by sa mal zamerať aj na trh s low-end a mid-end zariadeniami. Tam ho totižto konkurencia vo valcuje a zariadenia juhokórejskej spoločnosti sa nedokážu presadiť tak, ako vo sfére high-endov. K zvýšeniu predajnosti možno pomôže nová rada “A-smartfónov”, ktorá sa má zamerať aj na nižšie cenové kategórie.

Zdroj: Engadget

15.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+