MojAndroid

Jednou z výrazných dominánt novinky v podobe Android 4.1 Jelly Bean je aj klávesnica, ktorá ponúka lepšiu spoľahlivosť, výkon a vyrovná sa niektorým najlepším aplikáciám – klávesniciam z Google Play Store. Jelly Bean klávesnica ponúka prediktívne zadávanie textu a podporu až 18 jazykov.

Dôležité však je aj to, že teraz je klávesnica Jelly Bean dostupná aj pre zariadenia s Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich. Aj keď názov nie je oficiálny od spoločnosti Google, klávesnica je prvým  “alfa portovaním AOSP Jelly Bean” klávesnice na Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Pri používaní na Ice Cream Sandwich sa môžu prejaviť nasledujúce, známe problémy, ktoré budú v nasleduijúcich aktualizáciách odstránené autorom – spoločnosťou Beansoft.

Problémy sú najmä s pridávaním slov do slovníka pri operačnom systéme Ice Cream Sandwich. Podporované sú iba jazyky ako angličtina, nemčina, francúzština, španielčina, portugalčina (brazílska) a ruština. Podpora plnej predikcie je len v jazyku angličtina.

Vyskúšajte klávesnicu Jelly Bean a v komentároch nám napíšte Vaše dojmy.

Zdroj, foto:  Google Play Store, aplikácia Jelly Bean klávesnica

12.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+