MojAndroid

Funkcia Face Unlock, alebo odomykanie tvárou, je známa už z predchádzajúcej verzie Androidu a v Androide 4.1 Jelly Bean nie je novinkou. Napriek veľkému úspechu, a mnohým chválam na tento bezpečnostný systém, face unlock si zožalo aj kritiku v podobe toho, že na odomknutie telefónu alebo tabletu sa dala použiť fotografia, napríklad stiahnutá z internetového profilu na sociálnej sieti.

Novinka v podobe odomykania zariadenia tvárou – face unlock – je v tom, že Jelly Bean vyžaduje pri tomto úkone žmurknutie, ktoré dá zariadeniu a softvéru istotu, že pred snímacím objektívom nie je umiestnená fotografia a teda ide o reálneho, živého človeka.

Pokročilými funkciami si môžete pridať až štyri fotografie, ktoré by ste mohli pri odomykaní použiť. Príkladom môžu byť okuliare, zarastená tvár s bradou alebo fúzami, nízke osvetlenie.

Navyše, funkcia žmurknutie poskytuje naozajstný bezpečnostný prvok, ktorý je jednoduchý, no zároveň účinný. Stačí si navoliť voľbu žmurknutie v nastaveniach a počas odomykania, počas žmurknutia, ani nepostrehnete, že ste niečo urobili. Navyše, tento úkon pôsobí veľmi zázračne a systém sa po ňom veľmi rýchlo načíta. Pri každom odomknutí zariadenia sa tak zahráte na čarodejníka, ktorý „ akoby šmahom čarovného prútika“ urobil veľkú vec.

Zdroj, foto: Androidcommunity.com

30.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+