MojAndroid

Jelly Bean je od svojho uvedenia populárnejší a populárnejší. Okrem už klasických Android zariadení, ktorých majitelia netrpezlivo očakávajú správy o aktualizácii svojich miláčikov, nájdu sa aj „dobrodruhovia“, ktorí najnovší Android 4.1 Jelly Bean portujú do zariadení, ktoré nie sú v originálnom prevedení Android zariadeniami. Takým zariadením je aj Nokia N9, ktorá získala port Androidu 4.1 Jelly Bean.

Portovanie Androidu 4.1 Jelly Bean do Nokie N9 prinieslo úspech v podobe prvých fotografií tohto zariadenia s Androidom. Aj keď hardvér tohto zariadenia je mierne slabší, Nokia by musela ešte mierne pridať na výkone, aby bola schopná pracovať pod OS Android.

Vývojári sa snažia o portovanie Androidu pre Nokie už dlhšiu dobu, v marci sa objavil Ice Cream Sandwich, pravdepodobne neostane len pri ňom a bude sa pokračovať aj v „premene“ a prispôsobení Androidu 4.1 Jelly Bean pre zariadenia od spoločnosti Nokia. Verejne dostupný port Androidu 4.1 Jelly Bean zatiaľ nie je dostupný, no pravdepodobne, v najbližšej dobe môžeme tento port očakávať.

Zdroj, foto: Alexey Roslyakov (Twitter), PocketNow

21.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+