MojAndroid

Tradičný rebríček najbohatších ľudí na svete Bloomberg Billionaires Index v pondelok prekonal jeden zásadný míľnik. Najbohatším človekom na svete bol označený 54-ročný CEO Amazonu Jeff Bezos s majetkom 150 miliárd dolárov (asi 127 miliárd Eur), čím o 55 miliárd dolárov prekonal bývalého šéfa Microsoftu Billa Gatesa na druhom mieste. Čo je ale podstatnejšie, tak Jeff Bezos prekonal Gatesa aj v historickom rebríčku po započítaní inflácie. V prepočte na dnešnú hodnotu peňazí mal Bill Gates najväčší majetok v roku 1992, keď jeho 100 miliardový majetok odpovedal dnešným 149 miliardam dolárov. Tým pádom je Jeff Bezos najbohatším človekom v histórii tohto rebríčku, ktorý sa začal zostavovať ale až od roku 1982.

Za Jeffom Bezosom a Bill Gatesom nasleduje mladá 34-ročná krv, zakladateľ a šéf sociálnej siete Facebook, Mark Zuckerberg. Jeho majetok dosiahol 83,8 miliárd dolárov a dominuje mladým miliardárom. Až na štvrtom mieste nasleduje veterán a mediálny magnát Warren Buffett s majetkom 79,2 miliárd dolárov, ktorého stíha francúzsky šéf luxusného módneho oblečenia Bernard Arnault s majetkom 75 miliárd dolárov. V TOP 10 sa nachádzajú aj zakladatelia Google Larry Page (8. miesto) a Sergej Brin (9. miesto). A kde sa nachádza vizionár a šéf Tesly, respektíve SpaceX, Elon Musk? Na 41. mieste s majetkom 21 miliárd dolárov. A aj keď Jeffovi Bezosovi nemôže konkurovať majetkom, zákazky pre jeho spoločnosť SpaceX sú určite väčšie ako pre Blue Origin Jeffa Bezosa.

19.7.2018
Zdroj: PocketNow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+