MojAndroid

Spoločnosť OnePlus je známa tým, že u svojich produktov sa inšpiruje u spoločnosti Apple. Len pred pár dňami predstavila svoju tohtoročnú vlajkovú loď OnePlus 6 a aj na nej vidieť túto inšpiráciu. Či už sa jedna o výrez v displeji po vzore iPhone X alebo ovládanie gestami. A práve s iPhone X bude novinku veľa ľudí porovnávať. Na práve také porovnanie teraz vo videoteste urobil ľudia zo SuperSaf TV. Test je zameraný hlavne na rýchlosť zariadení.

Náš tip
OnePlus 6 vs OnePlus 5T | POROVNANIE

Na začiatku testu prejdú zariadenia benchmarkom GeekBench, kde jasne víťazí iPhone X. Zatiaľ čo OnePlus 6 má v jednojadrovom teste 2452 bodov a vo viacjadrovom 9077 bodov, u iPhone X je 4263 bodov respektíve 10377 bodov. Nasleduje praktická časť, kde sú zároveň na oboch telefónoch spustené aplikácie Twitter, Instagram, klasická Facebook stránka a aplikácia Youtube.

Kúpiť OnePlus 6 z oficiálneho e-shopu OnePlus.com s 20€ voucherom na príslušenstvo!

Vo všetkých 4 prípadoch víťazí OnePlus 6. Nasleduje spustenie populárnych hier. U prvý troch je rýchlejší OnePlus 6 a u zvyšných piatich iPhone X. Nasleduje test manažmentu operačnej pamäte, kde sú postupne opätovne spustené predošlé hry a aplikácie. Tu opäť víťazí OnePlus 6, ktorý ich obnoví rýchlejšie. Je to vďaka tomu, že vďaka 6 respektíve 8 GB operačnej pamäte oproti 3 GB RAM u iPhone X, dokáže v operačnej pamäti udržať viac aplikácií.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+