MojAndroid

Spoločnosť JBL je na Slovensku dobré známa, jej produkty – či už slúchadlá alebo reproduktory nájdeme aj v ponuke mobilného operátora Telekom. A práve ponuku svojich reproduktorov teraz rozšírila o model LINK View.

JBL je americká spoločnosť vlastnená skupinou Harman International, ktorá vyrába audio zariadenia v celosvetovom meradle. Spoločnosť bola založená v roku 1946 a spočiatku vyrábala reproduktory a podobné elektronické zariadenia. V súčasnej dobe je JBL americkým lídrom v oblasti profesionálnych zvukových systémov a vyrába  tiež populárne domáce audio zariadenia a audio zariadenia do automobilov. Názov JBL vznikol z prvých písmen zakladateľa Jamesa Bullough Lansinga, ktorý ako prvý histórii kinematografie ozvučil film. Nový reproduktor JBL LINK View nadväzuje na reproduktory JBL LINK so zabudovaným hlasovým ovládaním Google Assistant.

Tento reproduktor sa ale od nich líši 8-palcovou obrazovkou s rozlíšením 1 280 x 720 pixelov, na ktorej je možné sledovať YouTube, fotky a videá z dovolenky, robiť prenos z bezpečnostných kamier Nest alebo v spojení s 5-megapixelovou webkamerou aj vykonávať videohovory. Zariadenie podporuje aj štandard Chromecast, ktorý umožňuje rozšíriť prehrávaný zvuk aj do ďalších kompatibilných zariadení. JBL na prednú stranu umiestnilo dvojicu 10W reproduktorov a na zadnú stranu pasívny menič pre vylepšenie basov. Reproduktor má malé rozmery 330 x 150 x 100 mm a vyrobený je z materiálov, ktoré sa ľahko utierajú aj mokrou handrou vďaka odolnosti IPX4. Zariadenie by sa malo objaviť až v lete a bohužiaľ len na americkom trhu.

Zdroj: Harman

17.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+