MojAndroid

Možno najčastejším rozptýlením počas jazdy automobilom je práve mobilný telefón. Len nedávno sme vás informovali o zaujímavej štúdii, podľa ktorej až 35% vodičov telefonuje počas jazdy. Nech už používame smartfón počas šoférovania akokoľvek, vždy je potrebné pozrieť sa na obrazovku a na malý moment prestať sledovať vozovku. Spoločnosť Sony si to uvedomila a aby vodičom zjednodušila ovládanie smartfónu v automobile, do najnovšej vlajkovej lode Xperia Z zabudovala aplikáciu Sony Car. Člen fóra XDA developers, vystupujúci pod prezývkou ThilinaC, nedávno zverejnil verziu tejto appky aj pre všetkých používateľov s Androidom Ice Cream Sandwitch a Jelly Bean.

Sony Car Android aplikacia Sony Car Android aplikacia Sony Car Android aplikacia

Sony Car je vo svojej podstate launcher s veľkými ikonami, ktoré zobrazujú odkazy na aplikácie a základné funkcie telefónu. Obsahuje dve obrazovky, medzi ktorými používateľ prepína gestom zľava doprava a naopak. Prvá zobrazuje štyri prednastavené ikony pre rýchly prístup k navigácii, médiám, telefónu a nastaveniam. Ostatné ikony sú voľne nastaviteľné a používateľ si môže pridať aplikácie podľa svojich potrieb. Okrem toho sa obrazovka počas použitia aplikácie nevypne, no to je viac menej nevýhoda než pozitívum.

Aplikáciu Sony Car síce nenájdete v obchode Google Play, no môžete si ju stiahnuť kliknutím na tento odkaz. Pôvodný príspevok na fóre XDA developers nájdete tu.

18.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+