MojAndroid

Technológie sa neustále posúvajú vpred a nie je to tak dávno, čo väčšina z nás vlastnila smartfón bez dotykovej obrazovky a s tlačidlami. Čo sa týka starších telefónov, množstvo hier tam bolo obmedzené. V prípade tých novších, napríklad telefónov Nokia so Symbianom, sme si mohli hry nainštalovať podobne ako to poznáme dnes.

logo

Išlo malý Java súbor s koncovkou “.jar”, ktorý sme pomocou kábla presunuli do telefónu a nainštalovali. Niektorým z vás možno začali tieto ikonické hry chýbať a presne preto vznikla aplikácia, ktorá umožní zahrať si ich aj na smartfóne s Androidom.

Java hry pokope

Konkrétne ide o aplikáciu J2ME Loader. Je to jednoduchý, bezplatný emulátor, nachádzajúci sa v Obchode Play. Jeho účelom je spúšťať Java hry tak, ako keby ste ich spúšťali na tlačidlovom telefóne. Rovnako ponúkne aj analógovú klávesnicu v “dotykovom prevedení”. Aplikácia sama o sebe žiadne hry neponúka, preto vám prinášame návod, ako aplikáciu nastaviť a pridať do nej jednotlivé hry.

Nastavenie a pridanie hier do J2ME Loader

Po nainštalovaní a spustení aplikácie sa zobrazí prázdna obrazovka s nápisom “No data” čo značí, že aktuálne nemáme pridané žiadne hry. Pred pridávaním hier je potrebné si ich najprv stiahnuť. Vyhľadaním fráz “java games” alebo “jar games” sa zobrazí množstvo stránok s týmito hrami. Následne si stačí vybrať stránku, hru a stiahnuť ju do svojho smartfónu.

java j2me loader 1

Ak ste si hru stiahli, ťuknete na červené tlačidlo “+” v pravom dolnom rohu. Po ťuknutí sa zobrazia priečinky zariadenia, v ktorých vyhľadáte stiahnutú hru a zvolíte si súbor, ktorý chcete pridať.

java j2me loader 2

Ak je hra kompatibilná a bola pridaná správne, zobrazí sa vám okno s názvom hry a možnosťou zavrieť ho alebo spustiť danú hru. Ťuknete na “Start” a pred spustením sa zobrazia úvodné nastavenia.

java j2me loader 3

Väčšina hier je optimalizovaná pre rozlíšenie 240 x 320 pixelov, preto odporúčame rozlíšenie nemeniť. Rovnako odporúčame nemeniť ani ostatné nastavenia. Prípadne je možnosť zmeniť si farbu pozadia kláves na čiernu, ktorá je príjemnejšia pre oči. Nakoniec stačí ťuknúť na “Start” v pravom hornom rohu a užívať si hru.

j2me loader 4

Nákupný poradca

V prípade, že potrebujete vymeniť svoj starý smartfón za nový a uvažujete o kúpe nového, vybrali sme pre vás najlepšie smartfóny s cenou do 250 eur. V našej novej kategórii Nákupný poradca si každí nájde to, čo hľadá.

J2ME Loader
J2ME Loader
Developer: Play Software
Price: Free
  • J2ME Loader Screenshot
  • J2ME Loader Screenshot
  • J2ME Loader Screenshot
  • J2ME Loader Screenshot
  • J2ME Loader Screenshot
  • J2ME Loader Screenshot
  • J2ME Loader Screenshot
  • J2ME Loader Screenshot
Náš tip
Používam päťročný smartfón v roku 2020. Aké to je? | RETRO
26.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+