MojAndroid

Japonská e-commerce platforma Rakuten predstavila plány na zavedenie plnohodnotnej donáškovej služby za pomoci dronov. Na tejto odvážnej ceste bude Japoncom pomáhať americký start-up AirMap. Výsledkom by mala byť plnohodnotná sieť bezpilotných dronov, ktoré budú zákazníkom donášať balíčky až pred vchodové dvere domu. Nemalo by ísť o prototypovú prevádzku, ale o plnohodnotné posilnenie súčasnej donáškovej služby.

Spoločnosť Rakuten pritom už má s dronmi nejaké skúsenosti. Experimentuje s nimi už od minulého leta, pričom cieľ je rovnaký ako v prípade firmy Amazon – takmer okamžité doručenie zásielky priamo k zákazníkovi. Drony by mali lietať v nízkej nadmorskej výške, kde sú jediným problémom vtáky a rádiové vlny. Spoločnosť AirMap sa má zasa postarať o dobré zmapovanie terénu a jednoduchšiu navigáciu dronov. Uvidíme, či a kedy sa podarí tento ambiciózny plán pretaviť na realitu. Zatiaľ ide iba o iniciatívu, na výsledky ktorej si budeme musieť počkať.

Zdroj: The Verge

17.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+