MojAndroid

Pre mnohých z nás je to koniec jednej éry. Hoci u nás už klasické VHS kazety dlhšie nekúpite, v iných častiach sveta ešte nejde o mŕtvy priemysel. Na mysli máme konkrétne Japonsko, kde ešte stále funguje továreň na výrobu VHS rekordérov. V čase najväčšej slávy továreň vyrábala až 15 miliónov kusov týchto zariadení ročne, no toto číslo kleslo až na súčasných 750 000.

Spoločnosť Funai Electric, ktorá je poslednou japonskou spoločnosťou na výrobu VHS rekordérov, teraz oznámila, že s ich výrobou končí. Stať by sa tak malo v auguste a tým by mala navždy zaniknúť distribúcia týchto zariadení v Japonsku. Samozrejme, ešte mnohí z nás majú podobné zariadenie doma, nehovoriac o množstve VHS kaziet, ktoré by ste určite našli niekde v škatuli.

Ak to tak je a nechcete sa ich vzdať, zrejme je najvyšší čas ich aspoň zálohovať na digitálne médium. Inak sa môže stať, že ak si o niekoľko rokov budete chcieť pozrieť video z VHS kazety, jednoducho nebudete mať na to prehrávač. Stále tiež platí, že zbieranie VHS kaziet je zaujímavým novým koníčkom, pričom niektoré kolekcie stoja aj tisíce dolárov. Ak prechovávate lásku voči tomuto médiu, je možné, že na tom budete môcť v budúcnosti pekne zarobiť.

Zdroj: Nikkei via Gizmodo

22.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+