MojAndroid

Každý typ displeja v mobilných zariadeniach má svoje výhody a nevýhody. Super LCD displej ponúka výborné spracovanie farieb a pozorovacie uhly, SuperAMOLED zas vyniká v spotrebe a zobrazovaní čiernej. Žiadny displej však dnes neponúka takmer “reálne” zobrazenie bielej farby, čo sa snaží zmeniť japonská spoločnosť Japan Display, ktorá pracuje najnovšie na WhiteMagic LCD paneli s extra jasným zobrazením bielej farby.

Exif_JPEG_PICTURE

Ilustračný obrázok.

Hoci sme mohli vidieť displeje s výborným podaním bielej farby (napríklad v Xperii P), nové vlajkové lode túto schopnosť neponúkajú. Riešením preto má byť nový WhiteMagic displej od japonského výrobcu, ktorý na 5-palcovej uhlopriečke s Full HD rozlíšením používa biele subpixely pre zvýšenie jasu a celkové zlepšenie reprodukcie bielej farby. Svietivosťou 840 cd/m bude patriť WhiteMagic displej do samostatnej kategórie zobrazovacích panelov a to, že využije samostatné biele subpixely spôsobí jeho niekoľkonásobne nižšiu energetickú náročnosť. V praxi to znamená asi toľko, že displej ponúkne výbornú viditeľnosť a vysoký jas pri oveľa nižšej spotrebe, akú majú dnešné LCD panely. Nakoľko sú LCD obrazovky využívané najmä spoločnosťou Sony, výrobca očakáva, že práve ona bude prvým distribútorom WhiteMagic displejov v mobilných telefónoch po celom svete. Ani jedna z firiem však túto spoluprácu zatiaľ nepotvrdila, tak sa nechajme prekvapiť, ako sa celá situácia vyvinie.

Presnejšie špecifikácie WhiteMagic LCD displeja:

  • uhlopriečka: 5″
  • rozlíšenie: Full HD, 1920 x 1080 px
  • hustota pixlov: 446 ppi
  • mód displeja: transmisívny
  • rozmery: 63.24mm (šírka) x 117.18mm (výška)
  • svietivosť: 840 cd/m2
  • NTSC pomer pixlov: 70%
  • kontrast: 1000:1

Zdroj: Engadget

11.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+