MojAndroid

Sony pravdepodobne už v druhej polovici tohto roka predstaví nový CyberShot smartfón s kódovým označením Honami. Novinka by okrem výkonných parametrov a kvalitného fotoaparátu, mala ponúknuť aj 5 palcový Full HD displej spoločnosti JDI s technológiou White Magic alebo IGZO od Sharpu. Novému popisu by mohol odpovedať nový displej spoločnosti Japan Display Inc. (JDI), ktorej sa podarilo vyrobiť 5,2 palcový Full HD OLED displej s technológiou WhiteMagic.

JDI-5.2-inch-Full-HD-OLED-panel

Nový displej spoločnosti je podľa výrobcu lepších kvalít ako ten, ktorý ponúka Samsung vo svojej novej vlajkovej lodi Galaxy S4. Displej od JDI údajne disponuje technológiou podobnou WhiteMagic, ktorá pridáva jeden biely subpixel ku každému pixelu s rozložením RGB (red-green-blue). To umožnilo zvýšenie svietivosti displeja a lepšiu reprezentáciu farieb. Smartfón Sony Xperia P, ktorý disponuje touto technológiou, dosahuje v hodnotách svietivosti nadpriemerné hodnoty, vďaka ktorým je displej výborne čitateľný aj vo vonkajších prostrediach. Predpokladáme, že podobný výsledok dosiahne aj nový displej od Japan Display.

Samsung samozrejme technológiu svojich Super AMOLED displejov neustále vylepšuje a je preto dosť možné, že už teraz vo svojich továrňach pripravuje lepší a jasnejší displej ako konkurencia. Na to, či bude displej od JDI skutočne lepší si však musíme ešte počkať dovtedy, dokým sa neobjaví v reálnych zariadeniach, ktoré budú dostupné aj pre širokú verejnosť.

Zdroj: phonearena

3.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+