MojAndroid

Japan Display (JDI) práve uviedla svoj najnovší LTPS TFT displej určený pre virtuálnu realitu. Primárnou úlohou je skvalitniť zobrazovanie a prekresľovanie VR obsahu. Na 3,42″ prináša rozlíšenie až 1440 x 1770. Celkovo tento zobrazovací panel poskytuje jemnosť 651 PPI a malo by sa tak predísť tzv. “screen door” efektu. Súčasné VR headsety ako Oculus Rift či HTC Vive ponúkajú jemnosť pod 500 PPI. Samsung Gear VR je trochu jemnejšia rozprávka s hodnotou 557 PPI. Za zmienku rozhodne stojí aj koncept Star VR z dielne Starbreeze Studios, ktorý ponúka dva 5,5″ displeje s rozlíšením 2560×1440 a jemnosťou 534 PPI na jeden displej.  Jedným z najjemnejších konceptov je aj produkt od Sharpu s hodnotou 1008 PPI.

Náš tip
Virtuálna realita bude dostupnejšia aj pre slabší hardvér!

Druhá ponuka od Japan Display ponúka 3,46″ a aj napriek tomu, že sa jedná o LCD technológiu, svojou kvalitou spracovania sa približuje populárnym OLED panelom, a to aj po stránke zobrazovania bielej a čiernej. Dôležitým aspektom bude rýchlosť obnovy obrazu. Vo všeobecnosti sa vyžaduje prekresľovanie na úrovni 6 ms, a to preto, aby sa zamedzilo už spomínanému “Screen door” efektu. Japan Display plánuje aj jemnejšiu verziu zobrazovacieho panelu s 800 PPI. Tá však bude vyžadovať aj silnejší hardvér.

Zdroj : vrsource.com

28.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+