MojAndroid

Japan Display vyvinul novú technológiu, ktorá na displejoch umožní zredukovať hrúbku spodného rámika. Ten by mal byť rovnako hrubý ako v prípade zvyšných troch strán.

Z nového typu displeja, nazývaného Full Active, budú benefitovať všetci. Vďaka ušetrenému miestu pod zobrazovacím panelom, budú môcť výrobcovia smartfóny ešte viac zmenšiť, prípadne využiť ušetrené miesto pre ďalšie komponenty. Zmenšenie rámika sa podarilo vďaka tomu, že vývojári presunuli časť vedení priamo do displeja. V ostatných smeroch ide inak stále o panel typu LCD, ktorý jednotlivé pixely ovláda vďaka aktívnej matici z tranzistorov. Žiadne ďalšie špeciálne vlastnosti tu žiaľ už nenájdete.

JDI spolu s novou technológiou oznámil aj displej, ktorý ju využíva. Ten má veľkosť 5,5-palca a rozlíšenie Full HD. Masová výroba by sa mala začať koncom marca budúceho roka.

Zdroj: androidauthority

11.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+