MojAndroid

Ak nepoznáte spoločnosť Japan Display, tak by ste mali vedieť, že ide o popredného výrobcu zobrazovacích panelov, ktorá bola založená triom spoločností Sony, Toshiba a Hitachi. Najnovším produktom tejto spoločnosti je LCD displej s uhlopriečkou 1,34″ a rozlíšením 320 x 300 pixelov, ktorý sa vyznačuje nízkou energetickou náročnosťou. Tá je taká nízka, že predstavuje menej ako 0,5% spotreby dnešných LCD displejov na hodinkách. Môže za to reflektívna LCD technológia, ktorá nepotrebuje samostatné podsvietenie, ale využíva svetlo z okolia. Najlepšie výsledky tak displej dosahuje na priamom slnku a v exteriéri, pričom naopak horšie výsledky dosahuje v slabších svetelných podmienkach.

Nový typ displeja sa technologicky podobá na Mirasol displej od Qualcommu. Veľkovýroba začne už v tomto lete a prvé hodinky s takto šetrným displejom sa na trh môžu dostať koncom tohto roka. Nakoľko je dnes výdrž batérie v inteligentných hodinkách najväčším problémom, ide o výbornú správu.

Zdroj: AndroidAuthority

21.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+