MojAndroid

Ak máte radi recepty šéfkuchára Jamie Olivera a prípadne sledujete jeho kanál na YouTube, možno vás poteší vylepšenie, ktoré začal testovať pri svojej práci. Jamie sa totiž rozhodol vyskúšať známe inteligentné okuliare Google Glass a priniesť tak divákom doslova nový pohľad na prípravu jedál.

Jamie použil okuliare s výraznými tmavými sklami, čo môže v interiéri vyzerať trochu netradične, dôležitejší je však prínos nového zariadenia pre diváka. Ten môže Jamieho počínanie sledovať priamo z pohľadu prvej osoby a vidieť prípravu pokrmu naozaj zblízka. Je však zreteľne vidieť, že kvalita natáčaného videa okuliarov je v porovnaní s ostatnými zábermi oveľa nižšia. Prirodzene, nemožno čakať, že mobilné zariadenie sa v natáčaní videa vyrovná profesionálnym kamerám, ale rozdiel v kvalite je oveľa badateľnejší, než v prípade natáčania správ mobilnými telefónmi, ktoré skúša zaviesť britská BBC alebo česká ČT.

Ako sám Jamie uvádza v komentároch pod videom, reakcie na experiment s Google Glass boli naozaj zmiešané. Väčšina ľudí však oceňuje vyskúšanie tejto novinky, aj keď pre profesionálnejšie výsledky bude zrejme potrebné počkať na nasledujúce generácie týchto inteligentných okuliarov.

Zdroj: androidcentral.com

10.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+