MojAndroid

Spoločnosť BioWare známa hernou sériou Baldur´s Gate, Star Wars Knights of the Old Republic alebo Mass Effect vydala v roku 2005 nemenej výborne a kritikmi chválené RPG Jade Empire. Po desaťročí sa toto masívne RPG z prostredia starého čínskeho impéria dočkalo podobne ako Baldurs Gate a KOTOR svojho portu na mobilné zariadenia. Hru, ktorá stojí bežne v Google Play 10 eur, si môžte teraz dočasne kúpiť za 99 centov.

Náš tip
HRY | Legendárna Baldur’s Gate II prichádza na Android

Jade Empire

Zmučené mŕtve duše plné nenávisti sa túlajú po svete  Jade Empire, krajiny podobnej starobylej Číne. Vina sa hádže na bohyňu Water Dragon, ktorá má na starosti práve odprevádzanie duší na onen svet. Ani mestečko Two Rivers nemá od duchov pokoj. Majster tunajšej školy bojových umení preto pošle svojho najlepšieho študenta (vašu postavu), aby zistil, čo sa skrýva za útokmi a ako túto krízu riešiť. Týmto krokom sa spustí séria závažných udalostí odhaľujúcich zvláštnu minulosť hlavného hrdinu a jeho spojitosť so zmiznutím Water Dragon.

 

Po zistení, že celá záležitosť má ďaleko desivejšie následky a po krutej nehode v mestečku je nútený opustiť rodný kraj a vydať sa na dlhú púť. Dlhý príbeh hry a a dialógy sú jednou z veľkých prednosti hry. Ďalším je filozofia Jing a jang, keď každý quest má minimálne dvojaké riešenie a tým aj hra viacero možnosti ako ju hrať a ukončiť. Hra je v 3D grafike a má prepracovaný dizajn jednotlivých prostredí. Významnou častou hry sú boje. Oproti iným RPG sériami od BioWare sú boje viac realtime a tým pádom akčnejšie. Pri nich budete využívať bojové umenie, boj holými rukami alebo so zbraňami aj rôzne magické bojové štýly.

Všetky tieto atribúty si postupom v hre vylepšujete, tak ako sa to na prepracované RPG patrí. Výbornou vlastnosťou portu podobne ako u Star Wars Knights of the Old republic je že mimo dotykových tlačidiel ho môžete ovládať aj pomocou bluetooth ovládača. Pokiaľ hru ešte nevlastníte, tak sa poponáhľajte. Hra kvalít Jade Empire nemá v Google Play veľa konkurencie a za 99 centov je praktický zadarmo.

Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: 9,99 €
Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: 9,99 €
26.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+