MojAndroid

Alibaba Group je nadnárodná technologická spoločnosť, ktorá sa špecializuje najmä na obchod s elektronikou a maloobchod. Do štruktúry Alibaba Group patrí aj niekoľko dcérskych spoločností. Medzi tie najznámejšie sa radí napríklad AliExpress, Taobao a Alipay. Jack Ma, zakladateľ tohto gigantického koncernu sa už dlhší čas na verejnosti neobjavil a neúčinkoval ani v televíznej šou, kde mal byť porotcom.

Jack Ma verejne kritizoval čínsky regulačný systém

Známy podnikateľ sa naposledy na verejnosti objavil pred približne dvoma mesiacmi v Šanghaji. Práve tam verejne predniesol kritiku smerujúcu k čínskemu regulačnému systému. Rozhodnutie kritizovať vládne obmedzenia sa však podnikateľovi nevyplatilo, keďže po tomto kroku, bola podľa informácií na portáli ct24.ceskatelevize.cz zrušená ponuka akcií spoločnosti Ant Group, ktorá je pridruženou spoločnosťou Alibaba Group. Jack Ma mal byť taktiež porotcom v súťaži Africa’s Business Heroes. Neúčasť v tejto televíznej šou bola odôvodnená zmenou jeho harmonogramu.

alibaba jack ma

Celá spoločnosť Alibaba Group je aktuálne pod drobnohľadom a taktiež čelí antimonopolnému vyšetrovaniu. Ant Group musela pre vyhovenie reguláciám vytvoriť samostatnú holdingovú spoločnosť a preorganizovať svoje finančné produkty. Špekulácie o zmiznutí čínskeho podnikateľa vyvolali na internete množstvo diskusií a to najmä mimo Číny, keďže vďaka cenzúre citlivých politických záležitostí sa tam o tomto veľa nehovorí.

Najpravdepodobnejším vysvetlením zmiznutia je len jednoduché držanie sa v úzadí. To, že bolo podnikateľovi poradené stiahnuť sa do úzadia si myslí aj Duncan Clark, výkonný riaditeľ spoločnosti špecializujúcej sa na prieskum technologického trhu.

Náš tip
Alibaba chystá vlastný skladací smartfón, ponúkne dva displeje
6.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+