MojAndroid

V dnešnej dobe už väčšina ľudí vie ako používať internet, posielať správy cez sociálne siete, alebo poslať dokument online. Tento test schopností IT by mal preveriť práve vaše znalosti počítačových a iných technológií.

Digitálne zručnosti v roku 2018

V dnešnej dobe je prekvapivo ťažké nájsť si prácu, v ktorej by zamestnávateľ nevyžadoval aspoň základné zručnosti v oblasti počítačov. Pokiaľ vyslovene nechcete stráviť svoju pracovnú kariéru v zaprášenej hale na spracovanie ťažkých kovov, ale radšej by ste sedeli v tichu svojej kancelárie, bude dobré mať aké-také znalosti ohľadom IT technológií.

IT Fitness Test 2018 je online test, ktorý nájdete po kliknutí na tento odkaz. Je zameraný práve na vaše zručnosti ohľadom počítačov. Už šiesty ročník tohto testu je určený nielen učiteľom či žiakom ale aj každému, kto sa zaregistruje na stránke. Neobmedzí vás ani vek či profesia.

Výsledok testu IT Fitness Test 2018
Výsledok testu IT Fitness Test 2018

Absolvovaním testu budete môcť zistiť, v ktorej oblasti máte ešte nedostatky, aby ste sa prípadne mohli zdokonaľovať. Jediné, čo budete potrebovať je stabilný internet. Žiaden softvér, iba hodinu vašeho času a dobrý internet. Každý riešiteľ dostane aj certifikát a to bez ohľadu na výsledok.

Kedy sa môžete odtestovať?

Testovanie prebieha v dvoch fázach. Prvá už momentálne prebieha a potrvá do 30.6.2018. Je však určená pre žiakov škôl a ich učiteľov. Novinkou tohto ročníka je, že učitelia si môžu pozrieť výsledky jednotlivých tried.

Druhá fáza potrvá od 1.7.2018 až do konca kalendárneho roka. Určená bude pre všetkých, ktorí majú záujem zdokonaliť svoje IT zručnosti.

IT Asociácia Slovenska chce dosiahnuť, aby bol certifikát z tohto testu všeobecne uznávaným dokumentom pri uchádzaní sa o miesto na pracovisku. V minulosti sa do testovania zapojilo až 140-tisíc Slovákov, priemerná úspešnosť vlani bola 46%.

1.5.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+