MojAndroid

Po teroristických útokoch v Paríži, ku ktorým sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát, vyhlásila skupina Anonymous kybernetickú vojnu voči terorizmu. Využiť k tomu chce to, čo vie najlepšie – hackovaním odstrániť z internetu všetok teroristický obsah. ISIS ale teraz odpovedá a v aplikácii Telegram začala rozosielať informácie pre svojich prívržencov, ktoré majú zvýšiť ich online bezpečnosť a znížiť možnosť vystavenia sa hacknutiu.

ISIS okrem iného nazýva skupinou Anonymous idiotmi. Správa bola napísaná v arabčine a angličtine a bola poslaná viacerým účtom na sieti Telegram spojenými s teroristickou skupinou. V tejto správe vyzýva ISIS svojich prívržencov, aby sa vyvarovali otváraniu internetových odkazov, ktoré pochádzajú z neznámych zdrojov. Tiež vyzýva užívateľov, aby neotvárali odkazy od neznámych užívateľov na sieti Telegram či priame správy na sociálnej sieti Twitter. Správa tiež odporúča používanie VPN, vďaka čomu by mala byť dosiahnutá ešte vyššia úroveň súkromia.

Vojna medzi Anonymous a teroristickou organizáciou je teda zrejme v plnom prúde a najnovšie informácie naznačujú, ako asi bude vyzerať terorizmus a vojna proti nemu v 21. storočí, keď je všetko spojené s internetom. Okrem toho, skupina ISIS je známa tým, že používa internet ako nástroj na verbovanie a šírenie osvety, čo sa snaží znemožniť aj skupina Anonymous.

Zdroj: Business Insider via cnet

18.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+