MojAndroid

Robotické vysávače, ktoré bez vášho zásahu dokážu povysávať celú domácnosť, sú dnes čoraz populárnejšie. Medzi veľmi dobre známe produkty z tejto oblasti patria aj vysávače spoločnosti iRobot. Ten ich ponúka v niekoľkých modelových radoch, ktoré sa líšia výbavou aj cenou. Mobilnú aplikáciu a pripojenie na internet však podporovala len tá najvyššia série 900. To sa však má zmeniť.

Náš tip
iRobot Roomba 980: Najpokročilejší robotický vysávač s appkou | TEST

iRobot predstavil dvojicu robotických vysávačov Roomba 890 a Roomba 690 s pripojením na WiFi. Druhá menovaná ide do predaja počnúc dnešným dňom, a to za zaujímavú cenovku 375 dolárov. Cena nového modelu série 800 zatiaľ nie je známa, oproti novinke s označením Roomba 690, by však mal ponúknuť lepšiu navigáciu v priestore, výkonnejší motor a patentovaný čistiaci systém AeroForce. Samozrejmosťou sú aj ďalšie funkcie podporované sériou 800.

Lacnejšia novinka samozrejme nebude tak technicky vybavená. Na jedno nabitie vydrží vysávať 60 minút a po vybití nedokáže pokračovať tam, kde skončila vo vysávaní naposledy (funkcia, ktorú podporujú len drahšie vysávače iRobot). Obidva vysávače ale podporujú aplikáciu iRobot Home, pomocou ktorej používatelia vedia nastaviť kedy a v ktoré dni sa má robot aktivovať, či sledovať aktuálny stav zásobníka na nečistoty.

Nové iRoboty ponúkajú ešte jednu zaujímavosť, ktorá ale nebude na našom trhu podporovaná. V USA ich totižto zákazníci budú vedieť ovládať aj prostredníctvom hlasového asistenta Amazon Alexa.

Zdroj: theverge

2.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+