MojAndroid

Spoločnosť iRobot, ktorá je známa najmä vďaka svojim robotickým vysávačom, predstavila svoju prvú kosačku na trávu s označením Terra. Väčšina autonómnych kosačiek na trávu vyžaduje, aby im majitelia vymedzili priestor pomocou drôtu či kábla, kosačke od iRobot funguje bezdrôtovo.

Používatelia musia najskôr pomocou svojho smartfónu kosačku navigovať na miesta, kde má kosiť. Tá sa ich naučí a už bude presne vedieť, kade sa má pohybovať. Na jedno nabitie zvládne kosiť hodinu, pre plné nabitie potrebuje hodiny dve. Spoločnosť tvrdí, že pokiaľ kosačke dojde batéria počas kosenia, vráti sa na nabíjačku, nabije sa a bude pokračovať presne tam, kde skončila.

Kosačka je vybavená dvomi modulárnymi nožnicami a pružinovou technológiou, vďaka ktorej po nabehnutí na skalu nožnice odskočia a nezatupia sa. Na prednej strane nechýba nárazník, ktorý dokáže veľmi slušne eliminovať nárazy a tým ochrániť zariadenie.

Nechýba ani aplikácia

V aplikácii si používatelia môžu nastaviť výšku trávy a nechýbajú funkcie ako časovač či monitorovanie pohybu kosačky. Prepojenie údajne prebieha pomocou Wi-Fi. Zariadenie by sa malo onedlho začať predávať v Nemecku, cenu zatiaľ nepoznáme.

Verzia: 2.6.2-release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.6.2-release
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
TEST iRobot Roomba e5: Skvelý pomocník do domácnosti
Náš tip
iRobot má v ponuke vysávač s Wi-Fi s cenou pod 400 EUR
Náš tip
POROVNANIE: Samsung POWERbot VR7000M vs iRobot ROOMBA 966 vs Electrolux Purei9

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+