MojAndroid

Spoločnosť iRobot je jednoznačne najpopulárnejším výrobcom robotických vysávačov na svete a aj na Slovensku. Jej produkty síce nepatria k najlacnejším, ale svojou kvalitou si našli cestu do veľkého počtu slovenských domácností. Tieto dve novinky boli svetu predstavené pred niekoľkými dňami, dnes sa dočkalo aj Slovensko. Dozvedeli sme sa aj odporúčané ceny.

iRobot Roomba S9+

Ak hľadáte absolútny vrchol robotického vysváania a najnovšie technológie, iRobot Roomba s9+ je priam ideálnym kandidátom. Len nedávno bola predstavená Roomba i7+, ktorá bola doteraz najvybavenejším a najdrahším vysávačom výrobcu. Nová Romba s9+ posúva hranice ešte o krok ďalej.

Vybavená je optickým senzorom, ktorý každú sekundu sníma 230 tisíc bodov. Vytvorí si vlastnú podrobnú mapu priestorov, ktoré vysáva a potom vysáva účinnejšie, rýchlejšie a kvalitnejšie. Problém nemá ani s chlpami či stenami. Dokáže sa ešte viac “pritisnúť” k stenám a povysávať ešte lepšie.

Špeciálnu pozornosť si zaslúži nový tvar písmena D, s ktorým nebude mať problém ani s vysávaním v rohoch. To zvláda absolútne dokonale. Nechýba ani obľúbená nabíjacia a vyprázdňovacia stanica Clean Base, ktorú poznáme z modelu i7+. Tá nie je spätne kombatibilná, pretože konektory a vyprázdňovací mechanizmus sú na inom mieste.

Roomba s9+ disponuje aj špeciálnym 3D senzorom, ktorý sníma tvať prekážok až 25x za sekundu. Kefy sú o 30 percent širšie a dokážu zachytiť viac nečistôt. Navyše si výborne poradia aj s vlasmi či zvieracími chlpmi. Spoločnosť hovorí, že motor 4. generácie ponúka až 40 x vyšší výkon a nová vlajková loď od iRobot tak nemá problém so všetkými typmi povrchov.

Ak sa dostane na koberec, automaticky dokáže zvýšiť výkon. Nechýba ani vysokoúčinný filter. Technológia, pomocou ktorej dokáže vytvoriť presnú mapu miestnosti, sa nazýva Imprint. Prítomná je aj stará známa aplikácia, ktorá je prehľadná a prakticky všetky úkony vysávania dokážete vybaviť cez ňu. Novinkou je možnosť nastavenia čistenia v aplikácii, na výber je z troch režimov – vlastné, tiché a detailné.

Cena novinky je stanovená na 1499 eur a predaj začína už zajtra.

iRobot Braava jet m6

Zástupcovia spoločnosti Roomba hovoria, že radšej majú v portfóliu dve zariadenia, ktoré svoju časť roboty urobia na 100 percent, ako jedno, ktoré nezvládne ani jednu časť poriadne. Preto nemá v ponuke žiadny vysávač skombinovaný s mopom, ale dve samostatné zariadenia, ktoré si svoje úlohy plnia na 100 percent.

Nová braava jet m6 je robotický mop, ktorý tiež ponúka systém Imprint. Vďaka nemu dokáže spolu s Roombou s9+ komunikovať a vytvoriť nerozlučnú dvojicu. V aplikácii jednoducho nastavite čistenie, vysávač povysáva a mop následne zmyje podlahu. Obe zariadenia naraz fungovať nevedia, jedine že by ste ich zapli pomocou aplikácie zvlášť.

Problém teda nebudete mať ani so súbežným mopovaním napríklad kúpeľne a vysávaním kuchyne. Braava jet m6 je inteligentná. Na koberec sama  nevyjde, rovnako si dáva pozor aj na prekážky. Obsahuje rozprašovač, avšak vodu vám na nábytok či koberec nenastrieka. Prostredníctvom senzorov dokáže tieto objekty rozoznať.

Mopovanie môže byť suché a aj mokré, výber je len na používateľovi. iRobot bude tiež predávať špeciálny čistiaci prostriedok s potrebnou chémiou, ktorá je zároveň šetrná ku komponentom mopu. Dokovacia stanica poslúži tiež aj ako odkvapkávač na vodu, takže sa nemusíte obávať, že voda z mopu bude kvapkať na vašu podlahu.

iRobot Braava jet m6 príde do predaja už zajtra za odporúčanú cenu 599 eur.

26.6.2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+