MojAndroid

iRobot dnes oficiálne uviedol novú generáciu robotického vysávača Roomba i3. K dispozícii je verzia s vyprázdňovacou stanicou Clean Base a bez nej. Vysávače sú dostupné od dnes, 10. marca. Spoločnosť o novinkách informovala prostredníctvom tlačovej správy.

„Viac ako 30-ročné skúsenosti v segmente robotických vysávačov nám pomáhajú prinášať na trh neustále inovácie a zlepšovať používané technológie. Každým produktom, ktorý na trh uvedieme, sa snažíme uľahčiť našim zákazníkom ich životy. Robotický vysávač Roomba® série i3 vychádza z najpredávanejšej série 900 a ponúka výnimočný čistiaci výkon a väčšiu personalizáciu a kontrolu vďaka unikátnej technológii iRobot Genius™. Technológia iRobot Genius™ umožňuje Roombe® série i3 vyvíjať sa v čase. Každým používaním sa stáva ešte inteligentnejšou.“

Ivan Mucha, produktový manažér spoločnosti iRobot Slovensko

K novej sérii i3 poskytuje výrobca nadštandardné servisné služby iServis Premium rovnako, ako pre všetky ostatné modely. iRobot Roomba i3 nahrádza najpredávanejšiu sériu 900. Ponúka 10x výkonnejšie vysávanie a neustály prístup k novým funkciám cez automatické softvérové aktualizácie.

irobot roomba i3
Zdroj: iRobot

K dispozícii je technológia iRobot Genius s prvkami umelej inteligencie, ktorej sme sa podrobne venovali v článku iRobot poriadne vylepšil svoju aplikáciu, využíva prvky umelej inteligencie. Do pozornosti dávame aj náš článok s najväčšími míľnikmi v histórii spoločnosti.

iRobot Clean Base™

Táto vyprázdňovacia stanica je medzi zákazníkmi už pomerne známa. Poznáme ju z prémiových robotov najvyššej triedy, napríklad Roomba i7+ alebo S9+. Vďaka nej sa robot zbaví nazbieraných nečistôt úplne sám. Dokáže sa do nej automaticky vyprázdniť, pričom používateľ sa o jej vysypávanie nemusí starať po dobu 60 dní. Vrecko AllergenLock™, do ktorého sú nečistoty uložené, zachytáva až 99 % alergénov,. peľu a častíc väčších ako 10 mikrometrov. Stanicu je možné k robotu dokúpiť aj ako voliteľné príslušenstvo. Výrobca na svojom webe cenu zatiaľ neuvádza.

irobot roomba i3
Zdroj: iRobot

Novinka dokáže na plné nabitie vysávať 75 minút. Ak je to potrebné, je schopná sa nabiť a pokračovať na mieste, kde skončila, až kým nepovysáva celú domácnosť. Obsahuje dve hlavné gumené kefy, ktoré sú odolné voči namotávaniu vlasov.

Filter zachytí 99 % peľu, plesní, roztočov a alergénov zo srsti mačiek a psov. Samozrejmosťou je aj patentovaný 3-stupňový systém čistenia, ktorý pozostáva z bočnej kefky, spomínaných dvoch gumených kief a 10x výkonnejšieho vysávania v porovnaní s Roombami série 600. Technológia Dirt Detect™ zabezpečí, že vysávač sa bude viac znečisteným miestam venovať intenzívnejšie.


Vždy aktuálne funkcie a moderné technológie

Vylepšené sú aj senzory nárazníka, ktoré robot upozornia na znížené miesta, kde by sa mohol zaseknúť. Vďaka pravidelným aktualizáciám sa do robotov pridávajú nové funkcie, ktoré sú založené na najnovších technológiách. Čím dlhšie robot vlastníte, tým bude inteligentnejší.

irobot roomba i3
Zdroj: iRobot

Technológia Imprint Link™ zabezpečí spoluprácu s mopom Braava jet m6. Po skončení vysávania mu dá pokyn, že môže začať mopovať. K dispozícii je aj možnosť ovládania hlasom prostredníctvom hlasových asistentov Alexa a Google Assistant.

Na ovládanie vysávača slúži aplikácia iRobot Home so všetkými aktuálnymi funkciami, ako napríklad prispôsobenie odporúčania, návrhy plánov čistenia, čistenie počas obdobia plznutia domácich miláčikov a podobne.

iRobot Home
iRobot Home
Developer: iRobot
Price: Free
  • iRobot Home Screenshot
  • iRobot Home Screenshot
  • iRobot Home Screenshot
  • iRobot Home Screenshot
  • iRobot Home Screenshot
  • iRobot Home Screenshot
  • iRobot Home Screenshot

iServis Premium

Spoločnosť iRobot poskytuje svojim zákazníkom nadštandardné servisné služby. Zahŕňajú infolinku s produktovým špecialistom, riešenie reklamácií z pohodlia domova a garanciu najrýcheljšieho vybavenia reklamácie do 10 dní.

iRobot Roomba i3: Cena a dostupnosť na Slovensku

Novinka sa na slovenský trh dostáva už dnes, 10. marca 2021. K dispozícii je s vyprázdňovacou stanicou za cenu 649 € alebo bez nej za 459 €. Robota je možné objednať na stránke eshop.irobot.sk.

irobot roomba i3
Zdroj: iRobot

Robotický vysávač Roomba® i3 za cenu 459 € a Roomba® i3+ s automatickou vyprázdňovacou stanicou Clean Base™ za cenu 649 € budú dostupné od 10. marca 2021 na eshop.irobot.sk.

Konkurencia

Z konkurencie môžeme spomenúť vydarený vysávač Lenovo T1 Pro s vyprázdňovacou stanicou, veľmi dobrou aplikáciou a za nižšiu cenu. Xiaomi ponúka za cenu do 600 eur model Roborock S6 maxV s kamerami, infračerveným senzorom a mopovaním, avšak bez vyprázdňovacej stanice, ktorý aktuálne testujeme v redakcii.

Lenovo T1
Lenovo T1 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg


 

Náš tip
Toto sú najlepší pomocníci pre smart domácnosť za rok 2020
Náš tip
S týmito robotickými vysávačmi bude vaše upratovanie zábavou

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+