MojAndroid

Spoločnosť iRobot je jednou z najúspešnejších firiem predávajúcich robotické vysávače. Pre rok 2019 si jej vedenie pripravilo novú generáciu chytrých robotov, z ktorých model e5 bude dostupný už čoskoro.

Zmeny sa neudiali len v názvosloví

Na prvý pohľad iRobot Roomba e5 zaujme názvom. Ten už nezapadá do staršieho systému označovania. Výrobca však uviedol, že model e5 nadväzuje na svojho predchodcu menom 800. Nové menovanie by podľa neho malo zjednodušiť orientáciu v produktových radoch, pričom názvy starších modelov zostanú nezmenené.

Najnovší iRobot nesie ako prvý názov podľa moderného názvoslovia značky
Najnovší iRobot nesie ako prvý názov podľa moderného názvoslovia značky

Najväčším ťahákom predstaviteľa novej generácie bude zaiste 5-násobne väčší výkon oproti modelu 600 a aj softvérové zlepšenia a kopec nových funkcií. Kefy dostali okrem dizajnového vylepšenia aj jedno praktické vylepšenie. Odteraz je ich vyberanie oveľa jednoduchšie, a teda aj o čosi čistejšie. Navyše sú navrhnuté tak, aby si poradili so všetkými typmi podláh.

Veľkou zmenou si prešiel aj zásobník nečistôt. Po novom sa v ňom už nenachádza motor, takže po jednoduchom vybratí ho môžete umyť tečúcou vodou.

Je naozaj veľmi chytrý, stále ho môžete ovládať aj cez mobil

Roomba e5 si z minulých modelov zachoval funkciu Dirt Detect. Tá dokáže rozoznať väčšie množstvo nečistôt na jednom mieste a následne dané miesto dôkladnejšie prečistiť. O zákerné rohy, kúty a obruby sa postará bočná kefa, ktorá si poradí aj s vlasmi a chumáčmi.

Inteligencia tohto domáceho pomocníka sa rozširuje možnosťou pripojiť na domácu sieť Wi-Fi. Následne je vám k dispozícii mobilná aplikácia iRobot HOME. Cez ňu sa dá model e5 šikovne ovládať. Nájdete tam prehľad o aktuálnom stave vysávača, môžete ho na diaľku spustiť, pozastaviť, určiť si týždenný plán vysávania a zároveň vidíte históriu upratovaní. O skončení upratovania budete upozornený správou na displeji smartfónu.

Roomba e5 sa dá naprogramovať tak, aby každý deň týždňa upratovala v určený čas
Roomba e5 sa dá naprogramovať tak, aby každý deň týždňa upratovala v určený čas

S funkciou iAdapt sa zase iRobot stane obratným. Vďaka niekoľkým senzorom po obvode celého vysávača nenarazí do žiadnej prekážky. Vyhýbať sa nepríjemnostiam určite pomôže aj Dual Mode virtuálna stena. Tá dokáže buď vytvoriť neviditeľnú bariéru, alebo ohraničiť priestor, do ktorého vysávač nevkročí. O nabíjanie sa na záver postará dokovacia stanica Home Base.

Dostupný už dnes za cenu lepšieho smartfónu

iRobot Roomba e5 sa začal na Slovensku predávať 26.9.2018. Za maloobchodnú cenu 499 eur dostanete vysávač s virtuálnou stenou, dokovacou stanicou, káblom a extra filtrom.

Technické údaje Roomba e5:
– Rozmery: 33,5 x 9,3 cm
– Hmotnosť: 3,6 kg
– Doba nabíjania: 3 hodiny
– Filter: vysokoúčinný
– Výdrž batérie: až 90 minút
– Typ batérie: Li-Ion
– Objem zásobníka: 0,6 litra
– Maximálna výška prahu: 2 cm
– Hlučnosť: 58 dB

Verzia: 2.6.2-release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.6.2-release
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
iRobot má v ponuke vysávač s Wi-Fi s cenou pod 400 EUR

Náš tip
Robotické vysávače iRobot Roomba oslavujú už 15 rokov

26.9.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+