MojAndroid

Na YouTube sa objavilo video, ktoré ukazuje, ako rýchlo sa dokáže smartfón iQOO 10 Pro nabiť. Nabíjanie prebiehalo adaptérom s maximálnym výkonom na úrovni 200 W. Ide o veľký pokrok v technológii nabíjania telefónov?

iQOO 10 Pro sa môže pochváliť bleskovo rýchlym nabíjaním

Ako si môžete počas prvých sekúnd videa všimnúť, vtedy nabíjanie prebiehalo najrýchlejšie. Dôvodom je fakt, že nabíjací výkon dosahuje vyššie hodnoty, čím ďalej sa nachádza od 100-percentnej hranice nabitia akumulátora. Chráni sa tak batéria pred prebitím a vo všeobecnosti aj pred vysokými teplotami. Za dobu 5 minút na nabíjačke bolo zariadenie nabité už na 40 percent. Po uplynutí desiatej minúty sa úroveň nabitia vyšvihla na 78 percent.

iQOO 10 Pro sa z nuly doplna nabilo už za 13 minút a 33 sekúnd, čo je skutočne úctyhodný výsledok. Spomenieme, že na 200 W nabíjaní pracuje aj spoločnosť Xiaomi. Podľa portálu GizmoChina by mal ním disponovať prémiový telefón Xiaomi MIX 5. Tá vo svojom portfóliu už má nejaké tie modely, ktoré podporujú 120 W nabíjanie. Jedným z nich je aj smartfón Xiaomi 11T Pro.

Náš tip
Ktoré streamovacie služby sú na skúšku zdarma? Prehľad
26.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+