MojAndroid

DxO Mark má v posledných týždňoch veľmi rušné obdobie. Vychádza jedna vlajková loď za druhou a rebríček sa neustále posúva. Kým v septembri kraľoval fotomobilom iPhone 8 Plus, onedlho ho porazil Pixel 2 od Google. Stačil mu na to snímač s rozlíšením 12,2 MP s optickou stabilizáciou a svetelnosťou f/1.8 a 8 MP predná kamera. Momentálne je však v hre nový iPhone X, ktorý dosiahol 101 bodov za výkon fotoaparátu. Pokoril tak spomínaný Pixel 2 a aj Huawei Mate 10 Pro. Pripomíname, že toto prvenstvo sa však týka len fotografických vlastností. Skúška DxO Mark sa totiž skladá z viacerých testov.

V rámci ďalších meraní a skúšaní získal iPhone X 90 bodov za expozíciu a kontrast, 79 bodov za farby, 65 za textúru, 58 bodov za priblíženie, 55 za bokeh efekt.

Ďalším dôležitým parametrom v celkovom hodnotení je však aj kvalita videí. A tu sa iPhonu X už nepodarilo zvíťaziť a získal “iba” 89 bodov. To ho v celkovom hodnotení dostalo na úroveň s priemerom 97 bodov. Je to rovnako, ako získal aj Huawei Mate 10 Pro a spolu s ním zaostávajú o bod za spomínamým Google Pixel 2.

Zdroj: pocketnow.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+