MojAndroid

Tak ako sa za posledné roky zvýšili predané počty mobilov, tak sa znásobili aj príjmy a zisk z nich. Ak by ste ale čakali, že najväčšie zisky bude mať výrobca Samsung, ktorý predáva najviac mobilov, tak ste na omyle. Podľa najnovšieho prieskumu CounterPoint má najväčší podiel na ziskoch posledný štvrťrok minulého roka telefón iPhone X od spoločnosti Apple. Zisk z jeho predaja tvoril 35 % všetkých ziskov predaných smartfónov. Vďačí za to svojej vysokej cene a marži. To je 5 násobne viac ako zisk u 600 Android smartfónoch u ďalších výrobcov. Príjmy z jeho predaja tvorili 21 % všetkých príjmov. A to nie je všetko. Apple dominuje so svojimi všetkými modelmi na trhu a celkovo si berie 86 % z celkových ziskov z predaja mobilov. To je medziročný nárast o 1 %.

Náš tip
Samsung Galaxy S9 vs Apple iPhone X | POROVNANIE

Dominancia Applu a úspech čínskych výrobcov

Na druhom mieste sa nachádza Apple iPhone 8 s 19,1 %, nasledovaný väčším súrodencom Apple iPhone 8 Plus s 15,2 %. Ak by ste mysleli, že tu dominancia Applu končí, mýlite sa. Na 4. a 5. mieste sa nachádzajú dva roky staré modely iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Až na 6. mieste sa nachádza Galaxy Note 8 s 3,9% podielom od spoločnosti Samsung. Tá má v prvej desiatke ešte Galaxy S8+ a zvyšok tvoria ďalšie modely od Applu. Prvá desiatka pritom tvorí 90 % všetkých ziskov z predaja mobilov. Z čínskych výrobcov je jednotka Huawei. Medziročný nárast ziskov u čínskych výrobcov je až 59 %.

18.4.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+